1000 lat wkurzania francuzów

Autor: Clarke Stephen

Wydawnictwo: W.A.B.


  • Wydawca: W.A.B.
  • Stron: 640
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Z okazji jubileuszu 25-lecia Wydawnictwa W.A.B. zaproponowano kolekcjonerską, limitowaną serię utworzoną z wybranych książek W.A.B., tych które zdobyły szczególne zainteresowanie czytelników, wywołały ożywione dyskusje i zachwyciły uniwersalnymi walorami literackimi.
?Francuzi nienawidzili nas, nienawidzą i już zawsze będą nienawidzić.? - powiedział Arthur Wellesley, pierwszy książę Wellington. Te słowa stały się mottem książki ?1000 lat wkurzania Francuzów? Stephena Clarke?a, autora serii bestsellerów ?Merde?.
Clarke obala powszechne przekonania i mity, na których ufundowana została tożsamość narodowa Francuzów. Czy Francuzi zdobyli Anglię w 1066 roku? Nie, to byli Normanowie! Czy gilotynę wynalazł doktor Guillotin? Ależ nie, wymyślono ją w Yorkshire! A czy bąbelki w szampanie to dzieło słynnego Doma Pérignon? W żadnym wypadku, szampan francuską ma jedynie nazwę, a w rzeczywistości jest dziełem Anglików! To może bagietka jest francuska? Albo croissant? Stek? Nie, nie, nie!
Clarke opisuje tysiąc lat skomplikowanych i trudnych stosunków potężnych sąsiadów, których dzieli dwadzieścia mil kanału La Manche i wiele nierozwiązanych spraw...
Od wydawcy:
Historia na wesoło, jako ciąg anegdot, bywa... arcyciekawa. Udowadnia to Clark w swoim bestsellerowym cyklu popularyzującym dzieje tysiąca lat splątanych związków Francji i Anglii. Ukazuje - zawsze w kontrze do stereotypów - zawiłości politycznych układów i układzików, wielkich wojen i małych potyczek, a także historię materialną oraz życia codziennego.
Rzecz pokazana jest z bardzo osobistej perspektywy Brytyjczyka od kilkunastu lat mieszkającego w Paryżu. Cóż, o historii można opowiadać nudno lub ciekawie. Być może, gdyby w tak wyrazisty sposób pisano podręczniki do historii, zwiększyłby się krąg pasjonatów tej fascynującej nauczycielki życia.
?Niesamowicie zabawne.?
?The Sunday Times?
?Każdy, kto kiedykolwiek spotkał zarozumiałego kelnera w Paryżu albo pokonywał Boulevard Périphérique w sierpniu, pokocha tę książkę.?
?Daily Mail?
?Clarke niestrudzenie i z werwą obraża niemal każdy aspekt francuskiej historii i kultury.?
?Mail on Sunday?
?Stephenowi Clarke?owi udało się dokonać czegoś, co uważałem za niemożliwe: zacząłem żałować Nicholasa Sarcozy?ego!?
?The Spectator?
?Choć dzieli nas jedynie dwadzieścia mil, przepaść pomiędzy Anglią a Francją jest znacznie szersza. Clarke dokładnie przygląda się kanałowi (prowokacyjnie zwanemu angielskim),dekonstruując dziesięć wieków faktów i fikcji.?
?The Guardian?

Szczegóły produktu

AutorClarke Stephen
Wymiary13.0x20.0cm
wydawcaW.A.B.
isbn9788328036765
Wydanie1
Liczba stron640
Seria cykluKOLEKCJA JUBILEUSZOWA W.A.B
OprawaTwarda
Kod paskowy9788328036765
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{