1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsburgami Tom II Aspern

Autor: Gill John

Wydawnictwo: Napoleon V


  • Wydawca: Napoleon V
  • Stron: 441
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

W drugim tomie swojej mistrzowskiej pracy o epickiej kampanii Napoleona w roku 1809, John H. Gill opisuje działania francuskiego cesarza, szukającego decydującego rozstrzygnięcia w wojnie przeciwko Habsburgom ? historia, której detale były rzadko przywoływane, szczególnie w pracach angielskojęzycznych.
Relacja rozpoczyna się od efektownego uderzenia armii francuskiej z Bawarii na Wiedeń doliną Dunaju i przedstawia pierwszą bezdyskusyjną porażkę Napoleona w bitwie pod Aspern ? Essling oraz straszliwą bitwę pod Ebelsbergiem, opisywaną przez jej uczestników jako najpotworniejszą z tych, w których kiedykolwiek brali udział.
To sugestywna i fachowo przedstawiona opowieść, która interpretuje tworzące ją wydarzenia zarówno na poziomie strategicznym, jak i z punktu widzenia pojedynczego człowieka; od decyzji o ruchach armii liczących ponad 100 tysięcy ludzi, do doświadczeń poszczególnych żołnierzy i cierpień ludności lokalnej.
?Kompletna historia ostatniej zwycięskiej wojny Napoleona? ? First Empire
?Dowód na to, że badania nad wojnami napoleońskimi są nadal w świetnej formie? ? Gary Sheffield, profesor Uniwersytetu w Birmingham.
?Raz jeszcze Jack Gill zwraca się ku tematowi, który zna tak dobrze ? wojnie roku 1809 z Austrią. Korzystając ze swojej szerokiej znajomości niemieckich, austriackich i francuskich wspomnień, dzienników, historii jednostek oraz oficjalnych raportów, przedstawia nam ostatnią zwycięską kampanię Napoleona ? Robert Burnham, redaktor The Napoleon Series.

Szczegóły produktu

AutorGill John
Wymiary16.5x24.0cm
wydawcaNapoleon V
isbn9788365855411
Liczba stron441
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788365855411
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{