Afryka Kazika

Autor: Wierzbicki Łukasz


  • Oprawa: Digipack
  • Stron: 2
  • Wydawca: BIS

Opis produktu

Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.

Kazimierz Nowak ? pionier polskiego reportażu
W latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem). Wyczyn ten został zapomniany na kilkadziesiąt lat. Dzięki odnalezionym w grudniu 2006 roku nigdy nie opublikowanym materiałom oraz fotografiom możliwe było przygotowanie książki zawierającej kompletną relację z podróży Kazimierza Nowaka zatytułowaną ?ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LĄD. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936?. (www.KazimierzNowak.pl)

Łukasz Wierzbicki - menadżer kultury, redaktor, mieszka na wsi pod Poznaniem. Kocha podróże, zarówno te dalekie i egzotyczne, jak i rowerowe oraz konne przejażdżki po okolicy. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki, które opublikowane zostały w książce "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd".

Szczegóły produktu

OprawaDigipack
Język oryginalnypolski
Rok wydania2012
Sztuk nośnika2
Waga0.1 kg.
Wymiary14.0x12.5cm
Kod paskowy9788375512458
isbn9788375512458
Językipolski
Nośnik głównyCD-Audio
Wydanie1
AutorWierzbicki Łukasz
Liczba stron2
miejscowoscWarszawa
wydawcaBIS

Opinie o produkcie


{