Akademia Umysłu Junior Zima

Wydawnictwo: Format Biuro Informatyki Stosowanej


Wydawca Format Biuro Informatyki Stosowanej
Oprawa Kartonowa

Opis produktu

Akademia Umysłu? JUNIOR to seria programów, które rozwijają pamięć i koncentrację uwagi oraz wspomagają edukację wczesnoszkolną. Jednocześnie są wesołą i ciekawą zabawą. Posiadają rekomendacje psychologów i pedagogów. Dedykowane są dzieciom w wieku 5 - 9 lat. Poszczególne części są osadzone w różnych sceneriach i fabułach.
Część ZIMA nawiązuje do świątecznego, noworocznego, zimowego klimatu. Zawiera 20 ćwiczeń stymulujących rozwój intelektualny, każde o stopniowanej trudności. Początkowe poziomy są bardzo łatwe, a sukcesy, pochwały, nagrody i niespodzianki zachęcają dziecko do zmierzenia się z trudniejszymi zadaniami.
Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe (!). Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, automatycznie uruchamia animowanego ludzika, który zachęca do krótkiej gimnastyki.
Ćwiczenia zawierają elementy edukacyjne, a dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień.
Dzięki tej grze dziecko nauczy się rozpoznawać ślady jakie na śniegu pozostawiają leśne zwierzęta, a także posłuchać odgłosów jakie wydają. Nauczy się rozpoznawać śpiew poszczególnych gatunków ptaków. Może wcielić się w świętego Mikołaja i rozdawać prezenty. Przy okazji zabawy z mapą pogody nauczy się rozpoznawać rejony geograficzne w Polsce.
Oprawą programu jest nietuzinkowa grafika, fascynujące tło muzyczne naturalnych instrumentów (fortepian, smyczki, dzwonki), efekty dźwiękowe (zimowe brzemienia, odgłosy zwierząt, gwar zabaw) pobudzają wyobraźnię i dają pożądane wzorce estetyczne.
Program to fantastyczna nauka i zabawa w jednym! Ofiarując go dziecku umożliwiasz mu lepszy rozwój. Zwłaszcza w młodym wieku, kiedy umysł jest chłonny i pojemny jak gąbka. A to, co wypracuje za młodu będzie mu procentować w przyszłości.
Wszystkie przyciski i polecenia są czytane przez lektorkę ? sympatyczną tablicę Tabi. Dzięki temu z programu mogą korzystać dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać.
Seria została wyróżniona w kategorii multimedia w XI edycji konkursu ?Świat Przyjazny Dziecku? organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Zalecane wymagania sprzętowe:
System: Windows 2000/XP/Vista/7;
Procesor: 1.5 GHz;
RAM: 1GB,
Wolne miesce na dysku: 100MB;
Karta graficzna: 256 MB;
Karta dżwiękowa: zgodna z DirectX9;
Inne: Napęd DVD, Flash Player 10

Szczegóły produktu

Wymiary 14.0x20.5cm
wydawca Format Biuro Informatyki Stosowanej
Sztuk nośnika 1
Oprawa Kartonowa
Podytuł 5-9 lat
Nośnik główny DVD-ROM
Kod paskowy 590779907226101
Rok wydania 2015
Języki polski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{