Angular 2 Programowanie z użyciem języka TypeScript

Autor: Fain Yakov, Moiseev Anton

Wydawca: Helion


Wydawca Helion
Stron456
OprawaMiękka

Opis produktu

Tworzenie aplikacji w języku TypeScript z wykorzystaniem frameworka Angular 2 jest dziś jednym z najwydajniejszych sposobów rozwijania średnich i dużych aplikacji internetowych. Takie aplikacje można bez problemu uruchamiać w każdej nowoczesnej przeglądarce, również na platformach mobilnych. Separacja kodu interfejsu od logiki aplikacji, prosta modularyzacja aplikacji, bezproblemowe przetwarzanie danych asynchronicznych, świetne narzędzia i nowoczesne komponenty interfejsu użytkownika ? to tylko kilka z wielu zalet tandemu Angular 2 ? TypeScript.

Ta książka jest przeznaczona dla programistów, którzy korzystają z Angular JS lub pracują z innym frameworkiem i potrafią kodować w JavaScripcie. Przedstawiono tu zagadnienia związane z danymi i widokami, interakcjami użytkowników z formularzami i komunikacją z serwerami, a także sposoby testowania i wdrażania aplikacji napisanej w Angular 2. Wyjaśniono działanie routera Angular, techniki wstrzykiwania zależności, wiązania i potoki. Nie zabrakło szczegółowego opisu korzystania z formularzy oraz komunikacji z serwerami. Co istotne, autorzy położyli duży nacisk na stosowanie dobrych praktyk w programowaniu.

Najważniejsze zagadnienia:

Przegląd architektury Angular 2 i metodyka budowy aplikacji
Składnia języka TypeScript i kompilacja kodu TypeScript na JavaScript (ECMAScript 5)
Programowanie reaktywne z obserwowalnymi strumieniami
Wzorzec projektowy Mediator i cykl życia komponentu
Automatyzacja procesów kompilacji i wdrażania
Narzędzia i biblioteki przydatne w pracy z Angular 2
Angular 2: nowoczesne narzędzie dla najlepszych projektantów!

Yakov Fain ? jest mistrzem Javy i autorem wielu książek o rozwijaniu oprogramowania. Jest również współzałożycielem dwóch firm: Farata Systems i SuranceBay. Fain chętnie prowadzi warsztaty, podczas których zdradza sekrety frameworku Angular i platformy Java.

Anton Moiseev ? jest głównym programistą w firmie SuranceBay. Od 10 lat tworzy aplikacje w technologiach Java i .NET. Koncentruje się na najlepszych praktykach technologii internetowych. Prowadził wiele sesji szkoleniowych dotyczących frameworków Angular JS i Angular 2.

Szczegóły produktu

AutorFain Yakov, Moiseev Anton
Wymiary17.0x23.0cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaHelion
miejscowoscGliwice
isbn9788328336384
TłumaczeLachowski Lech
Liczba stron456
OprawaMiękka
Tytuł oryginalnyAngular 2 development with TypeScript
Kod paskowy9788328336384
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{