Arabska Wiosna

Wydawnictwo: Smak Słowa


  • Wydawca: Smak Słowa
  • Stron: 320
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Nie minęło sześć lat od rozpoczęcia się burzliwych przemian społeczno-politycznych, określanych jako Arabska Wiosna Ludów, a Bliski Wschód i Afryka Północna zmieniły się nie do poznania. Tylko kilka państw pozostało względnie niewzruszonych ? Algieria i Maroko w Afryce Północnej oraz Katar, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie na Półwyspie Arabskim. W pozostałych doszło do zasadniczych przeobrażeń i ? jakkolwiek je oceniać ? w zdecydowanej większości na gorsze.
Arabska Wiosna nie przyniosła wprawdzie spełnienia postulatów politycznych i gospodarczych, ale pozostawiła po sobie spuściznę określonych postaw, idei i wytworów kultury. I to właśnie o tych świadectwach Arabskiej Wiosny traktuje niniejsza książka. Nie stanowi ona encyklopedycznego przeglądu wszystkich państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, ale raczej zbiór różnych ujęć i tematów, których wspólnym mianownikiem są przemiany kulturowe, jakie zaszły w regionie podczas Arabskiej Wiosny Ludów.
Ze ?Wstępu?, Katarzyna Górak-Sosnowska
?Kultura okazuje się równie podatna na wydarzenia polityczne, jak sama polityka.?
prof. Marek Dziekan
?Książka porusza arcyciekawe dla polskiego czytelnika zagadnienie rewolucji, wpływających na współczesną tożsamość społeczeństw.?
prof. Wiesław Godzic

Szczegóły produktu

miejscowoscSopot
Rok wydania2016
PodytułKulturowy obraz przemian w świecie arabskim po 2010 roku
Wymiary16.4x23.4cm
isbn9788364846618
Wydanie1
wydawcaSmak Słowa
Kod paskowy9788364846618
Liczba stron320
Językipolski
OprawaMiękka

Opinie o produkcie


{