Bitnicy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego


Wydawca Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Stron306
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

W publikacji przedstawiono sylwetki i dorobek autorów, którzy stali się ikonami Beat Generation oraz pisarzy dalszego planu: Johna Clellona Holmesa, Jacka Kerouaca, Allena Ginsberga, Williama S. Burroughsa, LeRoi Jonesa/Amiri Baraki, Lawrence?a Ferlinghettiego, Joyce Johnson, Diane di Primy i Richarda Brautigana.
Mit Pokolenia Beatu to jeden z najbardziej wyrazistych mitów kultury amerykańskiej XX wieku. Ta generacyjna nazwa niemal automatycznie przywodzi na myśl stworzony przez Allena Ginsberga w ?Skowycie? zbiorowy portret młodych, wrażliwych Amerykanów, zagubionych i zbuntowanych, uciśnionych i radykalnych, pragnących wolności i popadających w ekscesy.
Dlaczego właśnie bitnikom udało się zbudować tak trwały generacyjny mit, skoro prawie każde amerykańskie pokolenie ubiegłego, niespokojnego wieku miało powody, by uważać się za ?stracone??
W jakim stopniu zadecydowały o tym nietuzinkowe biografie, frapujące charaktery i indywidualne talenty najważniejszych pokoleniowych pisarzy, a w jakim rosnące zainteresowanie mediów i szeroko pojętych kręgów opiniotwórczych, nierzadko bardzo krytycznych wobec zbuntowanej młodzieży, które pomogło rozdmuchać modę na Beat?

Szczegóły produktu

Wymiary20.9x13.1
wydawcaWydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
isbn9788323525288
Wydanie1
Liczba stron306
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788323525288
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{