Bluźnierstwo

Autor: Bibi Asia


  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  • Stron: 184
  • Wydawca: Dom Wydawniczy PWN

Opis produktu

Śmierć za kubek wody.

Upalny dzień. 40-letnia mieszkanka pakistańskiej wioski od wielu godzin zbiera na cudzym polu owoce. Praca jest wyczerpująca, lecz Asia i jej mąż muszą utrzymać pięcioro dzieci. Żeby się ochłodzić, pije wodę z pobliskiej studni. Ta należy do muzułmańskiej społeczności, a Asia jest chrześcijanką, dlatego w opinii innych kobiet woda staje się ?nieczysta?. Wybucha kłótnia, pada słowo: ?Bluźnierstwo!?. Los kobiety jest przesądzony ? w Pakistanie taki zarzut to pewna śmierć.
14 czerwca 2009 roku Asia Bibi zostaje wtrącona do więzienia, gdzie do dzisiaj czeka na wykonanie wyroku śmierci przez powieszenie.
W jej obronie odważyli się stanąć gubernator Pendżabu (muzułmanin) oraz minister ds. mniejszości (chrześcijanin) ? obydwaj zostali zamordowani przez fanatyków religijnych.
Poruszająca historia Asii Bibi, opowiedziana przez nią samą zza murów więzienia, uświadamia nam, jak wiele zła popełnia się w imię religii i jak ważna jest wolność przekonań, a także prawa człowieka. Dlatego jej osoba stała się ikoną walki z przemocą o podłożu religijnym, a o jej uwolnienie walczą ludzie na całym świecie.

Szczegóły produktu

OprawaMiękka ze skrzydełkami
TłumaczeBachtin Piotr
Rok wydania2017
Kod paskowy9788377053201
Wymiary14.5x20.0cm
isbn9788377053201
Językipolski
miejscowoscWarszawa
AutorBibi Asia
Liczba stron184
wydawcaDom Wydawniczy PWN

Opinie o produkcie


{