Bóg ewolucji

Autor: Edwards Denis

Wydawnictwo: Copernicus Center Press


  • Wydawca: Copernicus Center Press
  • Stron: 250
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Czy w świecie, w którym rządzą darwinowskie prawa przypadku i konieczności jest miejsce na Bożą mądrość i miłość? Dlaczego miłosierny Bóg rządzi przyrodą za pomocą bezdusznych praw doboru naturalnego? Co akceptacja teorii ewolucji ? której wymaga od nas intelektualna uczciwość ? powinna zmienić w teologii? Jak w świetle ewolucji rozumieć grzech pierworodny i zbawczą misję Chrystusa?
Książka nie jest jedynie kolejną z wielu prób zderzenia biblijnej historii o stworzeniu świata z naturalną historią życia na Ziemi, której odczytywanie zapoczątkował Karol Darwin. Denis Edwards idzie krok dalej: zastanawia się, jak ewolucyjny światopogląd, który narzuca nam współczesna nauka, wpływa na nasze myślenie o Trójcy Świętej, dziele stworzenia, odkupienia i uświęcenia.
Denis Edwards - ksiądz katolicki i profesor teologii, pracuje w Institute for Institute for Religion and Critical Inquiry na Australian Catholic University, gdzie wykłada teologię trynitarną, chrystologię, eklezjologię oraz teologię wiary i objawienia. Od wielu lat jest zaangażowany w rozwój teologii ekologicznej oraz w dialog nauki i religii.

Szczegóły produktu

AutorEdwards Denis
Wymiary12.5x19.5
wydawcaCopernicus Center Press
miejscowoscKraków
isbn9788378862543
Wydanie1
TłumaczeKwiatek Łukasz
Liczba stron250
Seria cykluNauka i Religia
OprawaMiękka
Tytuł oryginalnyGod of Evolution. A Trinitarian Theology
PodytułTeologia trynitarna
Kod paskowy9788378862543
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{