Chemia fizyczna

Autor: Atkins Peter, de Paula Julio


  • Stron: 1065
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Chemia fizyczna to nowoczesny, stale uaktualniany podręcznik, od lat cieszący się niezwykłą popularnością na całym świecie. Tradycyjnie autorzy wskazują na ?służebną? rolę oraz interdyscyplinarny charakter chemii fizycznej, która umożliwia zrozumienie i opisanie zjawisk chemicznych, przy czym jak zwykle uwzględniają nowe metody i odkrycia w dziedzinie chemii i fizyki. Dziesiąte wydanie oryginału dopracowano tak, aby jeszcze bardziej odpowiadało potrzebom zarówno studentów, jak i wykładowców.
Całość w dalszym ciągu całość składa się z trzech części (TERMODYNAMIKA, STRUKTURA, PRZEMIANA),lecz każdy rozdział został podzielony na krótkie dedykowane podrozdziały, co sprawia, że tekst jest bardziej przystępny dla studentów i bardziej elastyczny dla wykładowców uniwersytetów, politechnik i innych szkół wyższych.
Poszerzony dodatek matematyczny zawiera ?Repetytorium?, które jest zwięzłym przypomnieniem pojęć matematycznych i podstawowych metod. Trzy pytania na początku każdego podrozdziału ukierunkowują uwagę Czytelnika: ?Dlaczego należy zapoznać się z tym materiałem??, Jaka jest myśl przewodnia?? i ?Co już należy wiedzieć?? Lista pojęć kluczowych na końcu każdego podrozdziału podkreśla główne przesłanie każdej jego części. Podręcznik ma więcej ?Przykładów?, które pomagają w opracowaniu metody rozwiązywania zadań oraz ?Zadań kontrolnych? pozwalających ocenić zrozumienie istoty zagadnienia.
Studenci mają dostęp do: adresów internetowych, tabel teorii grup, Living graphs, zagadnień modelowania molekularnego oraz sekcji Impact, ukazujących nowe współczesne zastosowania chemii fizycznej.

Szczegóły produktu

isbn9788301182984
Językipolski
AutorAtkins Peter, de Paula Julio
Liczba stron1065
Kod paskowy9788301182984
wydawcaWydawnictwo Naukowe PWN
OprawaTwarda
miejscowoscWarszawa
Rok wydania2015
Wydanie1
Wymiary20.5x28.5cm
Tytuł oryginalnyPhysical Chemistry

Opinie o produkcie


{