Chwała Aten

Autor: Everitt Anthony

Wydawnictwo: Rebis


  • Wydawca: Rebis
  • Stron: 558
  • Oprawa: Twarda z obwolutą

Opis produktu

Pasjonująca opowieść o tym, jak niewielkie miasto-państwo w starożytnej Grecji przeistoczyło się w cywilizację, która zmieniła świat.
Ateńczycy wprowadzili pierwszą prawdziwą demokrację, co zrewolucjonizowało system rządów. Stworzyli koncepcje filozoficzne, nad którymi do dziś łamią sobie głowy najtęższe umysły. Przecierali szlaki w sztuce ? tragedii, komedii, architekturze i rzeźbie. Jak to możliwe, że niewielka, dwustutysięczna społeczność wydała wybitne umysły w tak wielu dziedzinach?
Everitt tka swoją barwną historię z sugestywnych portretów utalentowanych, zręcznych, ambitnych, nierzadko pozbawionych skrupułów Ateńczyków, którzy przyczynili się do rozkwitu miasta. Znajdziemy wśród nich Temistoklesa, genialnego stratega , który powiódł Greków do zwycięstwa nad potężnymi Persami; Peryklesa, najwybitniejszego ateńskiego męża stanu; Demostenesa, największego mówcę, który zagrzewał Ateńczyków do obrony tak drogiej im wolności przed zakusami króla macedońskiego Filipa, ojca Aleksandra Wielkiego. W opowieści o złotym wieku Aten autor często oddaje głos ówczesnym politykom, pisarzom, myślicielom, obficie czerpiąc ze źródeł ? co jeszcze bardziej ożywia tę frapującą narrację.

Szczegóły produktu

AutorEveritt Anthony
Wymiary15.0x22.5cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaRebis
miejscowoscPoznań
isbn9788380622036
Wydanie1
TłumaczeŚroda Jacek, Bukowski Adam
Liczba stron558
Seria cykluHistoria
OprawaTwarda z obwolutą
Tytuł oryginalnyThe Rise of Athens
PodytułDzieje najwspanialszej cywilizacji na świecie
Kod paskowy9788380622036
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{