Czerwony Ślepowron

Autor: Gajdziński Piotr

Wydawnictwo: Zysk i S-ka


  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Stron: 500
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

To biografia najważniejszej postaci Peerelu, człowieka, który utrzymywał się na szczytach władzy dłużej niż jakakolwiek inna postać komunistycznego establishmentu. Zawdzięczał to inteligencji, sprytowi, bezwzględności wobec wrogów i przyjaciół oraz posłuszeństwu wobec Moskwy.
Bierut i Gomułka tworzyli zręby komunistycznej Polski. Jaruzelskiemu historia przypisała rolę jej obrońcy ? najpierw w 1968 roku w Czechosłowacji, później w grudniu 1970 roku i wreszcie w 1981 roku. Po ośmiu latach dyktatorskiej władzy Jaruzelskiego nie było już czego bronić?
Był cichym wielbicielem Piłsudskiego, zaczytywał się w polskiej literaturze romantycznej, w przeciwieństwie do innych generałów i towarzyszy stronił od alkoholu. Dziko pracowity wierzył, że czytając podsłuchy opozycjonistów i najbliższych współpracowników, a nawet aktorów, organizując narady i po leninowsku wsłuchując się w ?mądry głos klasy robotniczej?, uratuje komunizm. Ten komunizm, który zabił mu ojca, a jego samego pozbawił rodzinnego domu.
Swoimi rządami zbudował Polskę w opakowaniu zastępczym ? biedną, zapyziałą, zawsze posłusznie podążającą krok w krok za kremlowską satrapią. Czy był rosyjską ?matrioszką?, agentem sowieckich służb specjalnych przyobleczonym w mundur polskiego żołnierza, czy tylko złamanym przez komunistyczną potęgę, posłusznym wykonawcą ?wiecznie żywej? idei Lenina i Stalina?

Szczegóły produktu

AutorGajdziński Piotr
Wymiary24.4x17.2
wydawcaZysk i S-ka
isbn9788365521965
Wydanie1
Liczba stron500
OprawaTwarda
PodytułBiografia Wojciecha Jaruzelskiego
Kod paskowy9788365521965
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{