Człowiek, który zrozumiał naturę.

Autor: Wulf Andrea

Wydawnictwo: Poznańskie


  • Wydawca: Poznańskie
  • Stron: 544
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Najgłośniejsza biografia ostatnich lat i zwycięzca Costa Biography Award 2015!

Na cześć Alexandra von Humboldta nazwano miasta, rzeki, pasma górskie, prąd oceaniczny, pingwina, gigantyczną kałamarnicę ? a nawet morze na Księżycu.

Jego barwne życie jest jak żywcem wyjęte z powieści przygodowej: Humboldt zapuścił się w lasy deszczowe, wspiął na najwyższe wulkany świata, był podziwiany przez książąt i prezydentów, uczonych i poetów. Inspirował Napoleona, Darwina, Bolívara a nawet kapitana Nemo z powieści Verne?a. Idee i odkrycia tego wielkiego naukowca zrewolucjonizowały i ukształtowały naukę, ochronę przyrody, politykę i sztukę.
Andrea Wulf zabiera nas w fantastyczną podróż jego śladami ? w wyścig przez Rosję zakażoną wąglikiem i wyprawę tropikalnymi rzekami pełnymi krokodyli ? i pokazuje, dlaczego życie i poglądy Humboldta pozostają tak ważne do dziś. Chciał poznać i zrozumieć świat, w którym żyjemy, i pierwszy zaczął się o niego troszczyć. Już w 1800 roku przewidział zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka i stworzył podwaliny współczesnego ruchu ekologicznego.

Życie Alexandra von Humboldta to opowieść o tym jak ukształtował się sposób, w jaki patrzymy na naturę i naszą planetę dzisiaj.

Szczegóły produktu

AutorWulf Andrea
Wymiary22.7x15.9
wydawcaPoznańskie
isbn9788379766048
TłumaczeKatarzyna Bażyńska-Chojnacka,Piotr Chojnacki
Liczba stron544
OprawaTwarda
PodytułNowy świat Alexandra von Humboldta
Kod paskowy9788379766048
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{