Demon zapomnienia

Autor: Bartosz Julian

Wydawnictwo: CB


Wydawca CB
Stron230
OprawaMiękka

Opis produktu

?Jestem jednym z ?ostatnich Mohikanów? wrocławskiego i dolnośląskiego dziennikarstwa czasów tzw. komuny. Demokraci oskarżają nas o to, że kłamaliśmy. Odrzucam to pomówienie i dodam słowa patriotycznej pieśni: ?Nie chcemy już od was uznania?. Akurat oni, żurnaliści III i IV RP, politycznie i ideologicznie całkowicie ze sobą przemieszani, uzurpują sobie prawo do określania ich prawdomównymi. W ogóle nie dopuszczają myśli, że także ich dotyczy cytowane w tej książce słynne dawniej powiedzenie poetki i dziennikarki Marianny Bocian ?Prawda to jest to, co powinno być, a nie jest?.

Mówili też, i wciąż tak brzęczą, że pomagaliśmy ukrywać trupa w szafie. No tak, no tak: redagowane przeze mnie ?Sprawy i Ludzie? były jedynym w kraju tygodnikiem, który nie relacjonował farsy procesu zabójców księdza Popiełuszki.

Napisałem tę książkę jako swoiste podzwonne dla koleżanek i kolegów, którzy mieli świadomość trafności słów poetki. Jest nadto ta praca prośbą do Czytelników, by sprawiedliwie osądzali ludzi dawnych mediów, tj. do 1990 roku.?
Julian Bartosz ?Demon zapomnienia?

Szczegóły produktu

AutorBartosz Julian
Wymiary15.0x21.0cm
wydawcaCB
isbn9788373391567
Liczba stron230
OprawaMiękka
Kod paskowy9788373391567
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{