Dominique Jean Larrey 1766-1842 Chirurg Wielkiej Armii

Autor: Turos Maria J.

Wydawnictwo: Napoleon V


  • Wydawca: Napoleon V
  • Stron: 295
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Dominique Jean Larrey nie miał szczęścia u polskich historyków i w języku polskim informacji o tej postaci jest bardzo niewiele, choć w Polsce był dwukrotnie i coś niecoś na jej temat można znaleźć w jego ?Mémoires?. A postać to ciekawa. Chirurg, który z armią napoleońską przebył wszystkie kampanie ? był w Egipcie, pod niebem Hiszpanii i w śniegach Rosji. Tej wierności dosłownie ?o mały włos? nie przypłacił życiem pod Waterloo. Już stał przed plutonem egzekucyjnym?
Zostawił po sobie bogatą spuściznę naukową, zainicjował i wprowadził w życie model szybkiego ambulansu ? stąd współcześnie wiele szkół ratownictwa powołuje się na niego jako swojego ?ojca założyciela?. Przeprowadził także pierwszą udokumentowaną ekspertyzę sądowo-lekarską? Postać ze wszech miar fascynująca.

Maria J. Turos ? doktor nauk medycznych, etyk i teolog, pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pasjonat historii medycyny wojskowej, szczególnie przełomu XVIII i XIX wieku, kolekcjoner. Zajmuje się rekonstrukcją historyczną w jej wymiarze naukowym.

Szczegóły produktu

AutorTuros Maria J.
Wymiary16.9x24.2
wydawcaNapoleon V
isbn9788365855725
Liczba stron295
OprawaTwarda
Kod paskowy9788365855725
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{