Droga do Rio

Autor: Pluta Aleksandra

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN


  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Stron: 323
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Emigracja, pamięć, historia i tożsamość ? to wokół tych tematów osnute są opowieści polskich imigrantów w Rio de Janeiro, z którymi rozmawiała Aleksandra Pluta.
Co łączy ze sobą bohaterów tej książki? Większość z nich przybyła do Brazylii podczas II wojny światowej lub niedługo po jej zakończeniu. Jedni nie mogli odnaleźć dla siebie miejsca w Polsce, która znalazła się pod okupacją sowiecką. Innym trudno było zapomnieć koszmar Holocaustu. Wszyscy zaczęli nowe życie w odległym kraju, którego język, klimat i zwyczaje daleko odbiegały od tych rodzimych. Emigracja, będąc utratą tego, co znane i swojskie, okazała się jednak dla większości bohaterów wyzwaniem i szansą na nowe, często lepsze, życie.
Wspomnienia bohaterów tej książki, których tłem są jedne z najbardziej tragicznych wydarzeń XX wieku, stanowią dziś cenne źródło historyczne. A ich publikacja w Polsce niech będzie dla nich symbolicznym powrotem do kraju.
Aleksandra Pluta ? doktorantka w Instytucie Teorii Literatury Universidade de Brasília, magister dziennikarstwa na Universita La Sapienza w Rzymie. Autorka książek: Na fali historii. Wspomnienia Polaków w Chile (2009),Raul Nałęcz-Małachowski. Wspomnienia z dwóch kontynentów (2011),Długa podróż w bardzo krótkim czasie. Biografia Andrzeja Bukowińskiego (2013) oraz Ten piekielny polski akcent. Ziembiński na brazylijskiej scenie (2015). Jej książki były tłumaczone na język hiszpański i portugalski.

Szczegóły produktu

AutorPluta Aleksandra
Wymiary14.5x20.5cm
wydawcaWydawnictwo Naukowe PWN
miejscowoscWarszawa
isbn9788301193492
Wydanie1
Liczba stron323
OprawaMiękka ze skrzydełkami
PodytułHistorie polskich emigrantów
Kod paskowy9788301193492
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{