Dziedzice Ziemi

Autor: Falcones Ildefonso

Wydawnictwo: Albatros


Wydawca Albatros
Stron880
OprawaTwarda

Opis produktu

Ildefonso Falcones wraca do świata, który zachwycił miliony czytelników: średniowiecznej Barcelony.

Hrabiowskiego Miasta, w którym z powodu walki o tron i schizmy w Kościele ścierają się wrogie stronnictwa, inkwizycja zbiera żniwo, żydzi stawiani są przed wyborem: chrzest albo śmierć, bogaci mieszczanie pomnażają swój majątek, a biedota jest złakniona rozrywki, im krwawszej, tym lepszej.

Rok 1387. Dwunastoletni Hugo Llor jest świadkiem bezprawnej egzekucji swojego mentora Arnaua Estanyola. Człowieka, który nauczył go tego, by przed nikim nie zginać karku. Co nie jest proste w świecie, w którym biedacy są skazani na łaskę i niełaskę możnych. Hugo szybko się przekonuje, że za każdą próbę walki o godność drogo się płaci i zyskuje równie potężnych, co okrutnych wrogów. Mimo to nie chce się przed nimi ukorzyć.

Chłopiec noszący w stoczni żelazną kulę za genueńskim niewolnikiem, dzierżawca winnicy, właściciel barcelońskiej karczmy, królewski dostawca win? Dużo jak na jednego człowieka? Krótkie wzloty i bolesne upadki, po których, wydawać by się mogło, nie sposób się podnieść. A jednak Hugo Llor za każdym razem wstaje i nie rezygnuje z walki o swoich najbliższych, z marzeń o własnej winnicy i z miłości.

Szczegóły produktu

AutorFalcones Ildefonso
Wymiary15.0x23.5cm
Język oryginalnyhiszpański
wydawcaAlbatros
miejscowoscWarszawa
isbn9788379855667
Wydanie1
TłumaczeOstrowska Joanna, Ostrowski Grzegorz
Liczba stron880
OprawaTwarda
Tytuł oryginalnyLos herederos de la tierra
Kod paskowy9788379855667
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{