Dziwnologia

Autor: Wiseman Richard

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna


Wydawca Biblioteka Akustyczna
OprawaDigipack

Opis produktu

Czytasz czasami horoskopy? Spokojnie, nie ma się czego wstydzić - to samo robi codziennie sto milionów Amerykanów, a sześć milionów było gotowych zapłacić astrologowi za analizę swojej osobowości. Obrazu dopełnia jeszcze Ronald Reagan, konsultujący ze znawcą tajemnych wpływów nieba daty swoich wystąpień i rozkład lotów Air Force One.
Richard Wiseman stawia pytanie: czy to naprawdę działa? Czy istotnie data ich urodzin lub dzień założenia firmy może być kluczowy dla przyszłości człowieka albo przedsiębiorstwa?
To tylko jeden z problemów, którymi zajmuje się autor Kodu szczęścia. Analizuje także fenomen kłamstwa (czy na pewno potrafimy rozpoznać oszusta?),sekrety przesądów (czy mają jakieś uzasadnienie?),zagadnienia psychologii decyzji (co wpływa na nasze wybory?),różnice między naszymi deklaracjami i zachowaniami (kiedy idą w parze?) oraz próbuje ustalić, jaki jest najśmieszniejszy dowcip na świecie (może to jeden z tych, które znasz?)
Przytacza wyniki bardzo wielu eksperymentów, w tym także własnego pomysłu. Jeden z nich miał rozstrzygnąć, czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia oraz jak najlepiej kogoś poderwać.

Czyta Maciej Orłowski.

Szczegóły produktu

AutorWiseman Richard
Wymiary14.0x12.5cm
wydawcaBiblioteka Akustyczna
isbn9788378780588
OprawaDigipack
Nośnik głównyCD-MP3
Kod paskowy9788378780588
Rok wydania2013
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{