Egzamin na tłumacza przysięgłego Zbiór dokumentów włoskich

Autor: Biernacka-Licznar Katarzyna, Żuchowska Ewa


  • Oprawa: Miękka
  • Stron: 312
  • Wydawca: C.H. Beck

Opis produktu

W dniu 27 stycznia 2005 roku weszła w życie ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego, która reguluje warunki i tryb nabywania uprawnień do wykonywania zawodu, jak również obowiązki i uprawnienia tłumaczy. Osoby zainteresowane uzyskaniem prawa do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego muszą zdać egzamin przed Państwową Komisją Egzaminacyjna, którą powołuje Minister Sprawiedliwości.

Niniejsza publikacja skierowana jest zarówno do osób przygotowujących się do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka włoskiego, jak i tłumaczy, wykładowców, studentów specjalizacji tłumaczeniowych, słuchaczy studiów podyplomowych oraz wszystkich pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

Zbiór zawiera różne dokumenty urzędowe, sadowe, metrykalne, szkolne, medyczne, księgowe i podatkowe, wraz z przykładowymi tłumaczeniami. Ciekawym uzupełnieniem tego zestawienia jest glosariusz polsko-włoski z zakresu prawa spółek i prawa karnego, a także wykaz popularnych skrótów stosowanych w praktyce tłumaczeniowej. Całość opatrzona została komentarzem dotyczącym sytuacji tłumaczy przysięgłych w Polsce i we Włoszech.

Szczegóły produktu

OprawaMiękka
Językipolski, włoski
Rok wydania2012
miejscowoscWarszawa
Wymiary16.6x24.3
isbn9788325537944
Seria cykluLITERATURA OBCOJĘZYCZNA
Wydanie1
AutorBiernacka-Licznar Katarzyna, Żuchowska Ewa
Liczba stron312
Kod paskowy9788325537944
wydawcaC.H. Beck

Opinie o produkcie


{