Ekspedycja

Autor: Uusma Bea

Wydawnictwo: Marginesy


  • Wydawca: Marginesy
  • Stron: 320
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Jest 11 lipca 1897 roku. Trzej członkowie wyprawy odlatują wypełnionym wodorem balonem w stronę bieguna północnego. Trzydzieści trzy lata później zupełnym przypadkiem inna wyprawa natrafia na resztki ich ostatniego obozowiska na lodowcowej wyspie. W gęsto zapisanych dziennikach można przeczytać, że po kilku dniach w balonie musieli awaryjnie lądować pośrodku wielkiej kry i jak przez kolejne miesiące próbowali wrócić na stały ląd. Trzech mężczyzn o minimalnej wiedzy na temat Arktyki znalazło się w środku koszmaru.
Przez niemal sto lat badacze Arktyki, dziennikarze i lekarze próbowali rozwiązać zagadkę: co tak naprawdę wydarzyło się na wyspie? Co spowodowało śmierć trzech członków ekspedycji? Mieli przecież dużo pożywienia, ciepłe ubrania, skrzynie z amunicją i broń.
Bea Uusma, lekarka i pisarka, przekopuje archiwa i kolejne warstwy zamarzniętej ziemi w obszarach polarnych. Po kilku latach badań, dzięki paru znaleziskom, może wyeliminować kilka wcześniejszych teorii na temat śmierci mężczyzn. Udaje jej się uzbierać pieniądze, żeby zejść na ląd na Wyspie Białej. Prawda okaże się zaskakująca.
Ekspedycja ? pełna kolorowych zdjęć, map, wykresów, skanów oryginalnych notatek ? to fascynująca podróż w czasie do niebezpiecznych rejonów Arktyki.
Mari Beatrice ?Bea? Uusma (ur. 1966),szwedzka pisarka, ilustratorka oraz lekarz. Uusma urodziła się i wychowała w Lidingö. W 1999 roku napisała i zilustrowała książkę dla dzieci o amerykańskim astronaucie Michaelu Collinsie. W połowie lat dziewięćdziesiątych zainteresowała ją Wyprawa balonowa Andréego z 1897 roku i postanowiła się dowiedzieć, co stało się z członkami ekspedycji. Badania te doprowadziły do napisania ??książki Ekspedycja, za którą w 2013 roku została wyróżniona prestiżową nagrodą Augustpriset. Przez kilka lat pracowała jako ilustrator, po czym zdała na medycynę, a dziś pracuje jako lekarz w Sztokholmie. Mówi, że jej wiedza medyczna okazała się niezwykle przydatna podczas pisania.

Szczegóły produktu

AutorUusma Bea
Wymiary18.5x25.0cm
wydawcaMarginesy
miejscowoscWarszawa
isbn9788365780058
Wydanie1
TłumaczeCzechowska Justyna
Liczba stron320
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyExpeditionen. Min Karlekshistoria
PodytułHistoria mojej miłości
Kod paskowy9788365780058
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{