Etykieta japońska

Autor: De Mente Lafayette Boye, Botting Geoff

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego


Wydawca Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Stron176
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Dlaczego japoński gospodarz oczekuje na prezent, ale wcale nie spieszy się, by go otworzyć? Czy wypada odmówić kieliszka partnerowi biznesowemu z Dalekiego Wschodu? I czy możemy się spodziewać, że Japończyk odpisze na SMS-a?

Etykieta japońska w zwięzły i przystępny sposób pokazuje, jak poruszać się w meandrach obcej kultury ? mocno sformalizowanej, wymagającej i całkowicie odmiennej od europejskiej. Autorzy tłumaczą między innymi, na co należy zwrócić uwagę w trakcie spotkania biznesowego, jakie zasady obowiązują w łaźni publicznej czy podczas wizyty w restauracji.

To obowiązkowa lektura dla każdego, kto planuje wyjazd do Japonii, współpracuje z Japończykami lub po prostu pasjonuje się ich kulturą.

?W odróżnieniu od licznych internetowych przewodników dotyczących japońskiej etykiety, przez książkę De Mente nie przebija chęć zszokowania Czytelnika tym, jak Japonia inna jest od wszystkiego, co znają. Wprost przeciwnie: cierpliwie i niezwykle klarownie tłumaczy nie tylko to, JAK się zachować, ale też dlaczego. Otwiera przy tym umysł na wiele zagadnień związanych z kulturą Japonii i jej codziennym funkcjonowaniem?.
Adrianna Wosińska, Redaktor naczelna TORII

Szczegóły produktu

AutorDe Mente Lafayette Boye, Botting Geoff
Wymiary13.5x20.5cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaWydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
miejscowoscKraków
isbn9788323343127
Wydanie1
TłumaczeCiecieląg Grzegorz
Liczba stron176
Seria cykluMUNDUS
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyEtiquette guide to Japan
Kod paskowy9788323343127
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{