Ewangelia według gangstera

Autor: Pridmore John, Watts Greg

Wydawnictwo: Promic


Wydawca Promic
Stron360
OprawaMiękka

Opis produktu

To przejmujące świadectwo autentycznego nawrócenia. John Pridmore [ur. 1964 r.] był gangsterem z londyńskiego East Endu. Jego marynarkę krojono tak, aby pod jej połami mógł chować maczetę, a w kieszeniach kastety. Wiódł życie bogate i pyszne, nie odmawiając sobie niczego i niemal przed niczym się nie cofając. Aż pewnej nocy to Bóg go cofnął z wybrukowanej grzechami drogi wiodącej do piekła, by z zaułków półświatka wyprowadzić na ścieżkę nadziei i wiary.

Każdego dnia powtarzamy: ?Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom?, by wciąż się przekonywać, że najtrudniej wybaczyć sobie. Najtrudniej zmienić samego siebie, najtrudniej własne życie przemienić w Dobrą Nowinę. Nie da się tego dokonać bez aktu przywodzącego na myśl modlitwę św. Augustyna: ?O, Panie, czemu zwlekasz? [...] Jak długo, jak długo jeszcze? [?] Dlaczego nie w tej chwili? Dlaczego nie teraz już kres tego, co we mnie wstrętne??. Historia Johna Pridmore?a uczy, że w świetle Bożej łaski ten akt staje się możliwy ?tu i teraz? nawet dla umysłu wypaczonego mrokiem, dla serca zgorzkniałego i zatwardziałego.
Posłuchajmy go ? już nie budzącego respekt przestępcy, ale żarliwego ewangelizatora, który dokonał głębokiej przemiany wewnętrznej w sposób równie zdumiewający, co prosty: ?Przeszłość pozostawiam Bożemu miłosierdziu, przyszłość ? Bożej opatrzności, teraźniejszość ? Bożej miłości?.

Szczegóły produktu

AutorPridmore John, Watts Greg
Wymiary18.9x11.8
wydawcaPromic
miejscowoscWarszawa
isbn9788375025880
Wydanie1
Liczba stron360
Seria cykluLosy
OprawaMiękka
Kod paskowy9788375025880
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{