Felietony gorszego sortu

Autor: Zajadło Jerzy

Wydawnictwo: Arche


Wydawca Arche
Stron179
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Felietony zawarte w zbiorze ukazywały się w latach 2015-2016 na łamach Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej. Ich przewodnim tematem jest ocena działań Prawa i Sprawiedliwości prowadzących do demontażu państwa prawa. Prof. Zajadło broni zasady trójpodziału władz, podkreślając, że stanowi ona główne zabezpieczenie praworządności i praw obywatelskich. Przestrzega, że ?zdobycie? przez PiS Trybunału Konstytucyjnego i ?własna? interpretacja Konstytucji jest wstępem do przebudowy ustrojowej Polski.
W publikacji zostały zamieszczone prace znanego malarza, profesora gdańskiej ASP, Macieja Świeszewskiego. Jego surrealistyczne, niekiedy mroczne grafiki świetnie oddają klimat dokonującej się w Polsce rewolucji nihilizmu.

Z reguły profesorowie prawa (a już osobliwie profesorowie filozofii prawa) nie umieją pisać normalnym językiem, do ?zwyczajnych ludzi?. Profesor Jerzy Zajadło jest szczęśliwym wyjątkiem od tej reguły. Jego felietony to prawdziwe perełki, łączące wielką mądrość, błyskotliwość i poczucie humoru. Jak nieczęsto się zdarza w takich zbiorach, całość jest tu jeszcze cenniejsza niż prosta suma jej części: składa się na gorącą, ale i zdroworozsądkową obronę wartości prawnych i konstytucyjnych, które są tak bardzo w dzisiejszej Polsce zagrożone.

/prof. Wojciech Sadurski, University of Sydney/

Utalentowany publicysta, profesor doktor habilitowany Jerzy Zajadło, znany prawnik, pisuje w ?Gazecie Wyborczej? krótkie felietony, bezczelnie smaczne nawet dla bezczelnie wymagających czytelników.

/Daniel Passent, tygodnik ?Polityka?/

Szczegóły produktu

AutorZajadło Jerzy
Wymiary18.5x23.6cm
wydawcaArche
miejscowoscSopot
isbn9788388445637
Wydanie1
Liczba stron179
OprawaMiękka ze skrzydełkami
PodytułO Trybunale Konstytucyjnym i nie tylko
Kod paskowy9788388445637
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{