Ferenz Puskas Najsłynniejszy Węgier

Autor: Szollosi Gyorgy

Wydawnictwo: Rafael


Wydawca Rafael
Stron48
OprawaTwarda

Opis produktu

Ilustrowana biografia najsłynniejszego Węgra i być może najlepszego piłkarza w historii futbolu, kapitana słynnej węgierskiej ?Złotej jedenastki? gromiącej w ówczesnym czasie wszystkie inne reprezentacje.

W burzliwych politycznie czasach Ferenc Puskas poprowadził Węgry po złoty medal olimpijski. Po powstaniu węgierskim wyemigrował do Hiszpanii, gdzie stał się legendą Realu Madryt. Niezwykłą historią jego życia ? zarówno boiskową, jak i pozasportową ? można by obdarzyć tuzin wybitnych piłkarzy i każda z nich byłaby ciekawa. Zmarł w swojej ojczyźnie w 2006 roku i został pochowany z honorami w budapesztańskiej katedrze.

Książka Puskas. Najsłynniejszy Węgier wydana jest w Polsce w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej. Niespodzianką dla polskich czytelników będzie wstęp znanego dziennikarza sportowego Stefana Szczepłka, który z fascynacją opisuje historię piłkarskich zmagań polskiej reprezentacji z węgierskimi bratankami ze ?Złotej jedenastki? i kluczowej roli, jaką odegrał w tych zmaganiach Ferenc Puskas.

Szczegóły produktu

AutorSzollosi Gyorgy
Wymiary25.5x21.5cm
wydawcaRafael
miejscowoscKraków
isbn9788365889102
Liczba stron48
OprawaTwarda
Kod paskowy9788365889102
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{