Franciszek Życie i rewolucja

Autor: Piqué Elisabetta

Wydawnictwo: Znak


  • Wydawca: Znak
  • Stron: 320
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Najbardziej intymna, a jednocześnie odważna książka, jaką napisano o papieżu Franciszku.
Od wczesnej młodości aż po posługę następcy świętego Piotra. Autorka, dla której papież jest duchowym Ojcem, dotyka najważniejszych momentów w życiu Franciszka. Mówi o jego niesamowitej charyzmie, ale nie stroni też od dokładnego opisu intryg, jakie państwowi i kościelni oficjele knuli za jego plecami w Argentynie i Watykanie. Nikt do tej pory nie powiedział jeszcze tyle o Franciszku i wielkiej rewolucji, jaką rozpoczął on w sercu Wiecznego Miasta. Po konklawe zmieniło się wiele, ale nie łącząca ich przyjaźń. Dzięki niej Franciszek. Życie i rewolucja to najbardziej intymna i niepowtarzalna opowieść, jaką napisano o papieżu z krańca świata.

?Dzień dobry, Elisabetta??. Tego głosu nie da się pomylić. Nie wierzę. Ale to on, ojciec Jorge, papież. Wiedziałam, że kiedyś do mnie zadzwoni. Zastanawiałam się nawet nad tym, jak się do niego będę zwracać, przecież przez gardło mi nie przejdzie: ?Ojcze Święty?.
Nigdy nie pomyślałam, że zadzwoni tak szybko. Ojciec Jorge, Franciszek, jak zawsze ten sam.
Jestem szczęśliwa.


Elisabetta Piqué ? argentyńska dziennikarka, korespondentka w Rzymie dziennika ?La Nación?, jednej z najważniejszych argentyńskich gazet codziennych. Na podstawie jej biograficznej książki o papieżu powstał film Franciszek.

Szczegóły produktu

AutorPiqué Elisabetta
Wymiary17.1x24.0
Język oryginalnyhiszpański
wydawcaZnak
miejscowoscKraków
isbn9788324043453
Wydanie1
Liczba stron320
OprawaTwarda
Kod paskowy9788324043453
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{