Gejsza książka z płytą CD

Autor: Kijański Tadeusz


Stron60
Wydawca Bellona
OprawaTwarda

Opis produktu

Wyjątkowa publikacja: książka z tekstem słuchowiska, wzbogacona o obrazy Tadeusza Kijańskiego i zdjęcia aktorów - bohaterów opowiadania!
Od autora: W roku 1968 zostałem studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Mieście Królów. Poznałem tam niezwykłą dziewczynę, stypendystkę Ministerstwa Kultury Japonii, aktorkę teatru ?Takarazuka?. Nazywałem ją ?japońską Gejszą?. Przyjaciele moi mówili do niej ?Butterfly?. Gejsza opowiadała czarodziejskie historie o starodawnych instrumentach muzycznych, na których grała. Mówiła, że mają dusze. Te dusze, w święto Nowego Roku, kiedy w buddyjskich świątyniach rozlegają się ?dzwony straży nocnej?, przysiadają na strunach, gryfach, pałkach bębnów i wyśpiewują muzykom melodię do nowych opowieści. Zauroczony opowieściami malutkiej Gejszy, wsłuchany w muzykę jej szamańskiego bębna, pokusiłem się o napisanie historii miłosnej, która zdarzyła się w wymyślonej krainie. Tam, gdzie panuje przyjaźń, zgoda i miłość. Krainie Szczęśliwości, gdzie ludzie nie znają słów: nienawiść, zdrada, przemoc, wojna.
Ale czy świat, karmiony od tysięcy lat niemiłością, zdradą, przemocą i wojną gotowy jest na wysłuchanie modlitwy szamańskiego bębna?
Realizator: Andrzej Brzoska
Autor muzyki: Andrzej Korzyński
Obsada: Ewa Borowik (Malina),Adam Ferency (Doktor),Jan Englert (Narrator),Tadeusz Kijański (Jerzyk),Tomasz Szczepanik (wykonanie piosenki)

Szczegóły produktu

isbn9788311135918
Językipolski
Wydanie1
AutorKijański Tadeusz
Liczba stron60
Kod paskowy9788311135918
wydawcaBellona
OprawaTwarda
Nośnik głównyCD-MP3
Rok wydania2015
Waga0.22 kg.
Wymiary14.7x19.6

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{