Gomułka Dyktatura ciemniaków

Autor: Gajdziński Piotr

Wydawnictwo: Zysk i S-ka


  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Stron: 700
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Jeden z najbardziej paradoksalnych życiorysów polskiego komunizmu. Absolwent sowieckiej ?Leninówki?, członek partii bolszewickiej, wierny wyznawca stalinizmu, który w obecności Berii miał odwagę odmówić samemu Stalinowi. Bierut zamknął go w więzieniu, a jego nazwisko padało na najważniejszych stalinowskich procesach w krajach bloku sowieckiego. W 1956 roku odprawił do Moskwy najpierw Chruszczowa, a później Rokossowskiego. Na placu Defilad słuchało go 400 tysięcy ludzi, więcej niż jakiegokolwiek polskiego polityka, nie wyłączając Józefa Piłsudskiego. Miał poparcie kardynała Wyszyńskiego, a księża nazywali go Władysławem V.
Gigantyczne poparcie narodu roztrwonił błyskawicznie, ale o to nie dbał. Coraz bardziej się staczał. Schlebiał antysemickim nastrojom w aparacie władzy i społeczeństwie, podżegał do ?bratniej pomocy? w Czechosłowacji i był jednym z tych, którzy pogrzebali szanse na zreformowanie socjalizmu już na zawsze. A później kazał strzelać do robotników Wybrzeża?
Biografia Władysława Gomułki, jedynego I sekretarza KC PZPR, który chciał być samodzielnym politykiem. Jedynego, który mógł być samodzielnym politykiem. Historia polityka, który tak jak jego poprzednik i wszyscy jego następcy ? przegrał wszystko.

Szczegóły produktu

AutorGajdziński Piotr
Wymiary17.1x24.3
wydawcaZysk i S-ka
isbn9788381162005
Wydanie1
Liczba stron700
OprawaTwarda
Kod paskowy9788381162005
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{