Harcerską drogą do niepodległości

Autor: Błażejowska Justyna

Wydawnictwo: Arcana


Wydawca Arcana
Stron532
OprawaTwarda

Opis produktu

?Czarna Jedynka? sama snuje swą opowieść. Czterdzieści lat od powstania Komitetu Obrony Robotników mówi po raz pierwszy i? nie ostatni??

Antoni Macierewicz:
Spotkaliśmy się z Wojtkiem Onyszkiewiczem, Piotrkiem Naimskim i chyba Darkiem Kupieckim u Piotrka Naimskiego. Koledzy zlecili mi przygotowanie naszego tekstu programowego, ponieważ następnego dnia byłem umówiony z Janem Józefem i Janem Olszewskim. W tym tekście po raz pierwszy użyta została przeze mnie nazwa Komitet Pomocy Robotnikom. Piotrek i Wojtek zaaprobowali sformułowania programu i nazwę komitetu. [?] Rano doszedłem do wniosku, że lepsza będzie jednak nazwa Komitet Obrony Robotników.

Piotr Naimski:
Świadomość historyczności chwili... To zabawne. Kiedy usiłuję sobie przypomnieć tamten czas, to wiem, że byłem niezwykle zadowolony, kiedy w końcu udało się nam dopchnąć ten ?Komitecik? do powstania. We wrześniu 1976 r. wykonaliśmy ciężką robotę. Daliśmy radę, ot co. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że może się to skończyć więzieniem. Każdy, kto decydował się na podanie do publicznej wiadomości swojego nazwiska i adresu, traktował to poważnie.

Szczegóły produktu

AutorBłażejowska Justyna
Wymiary16.5x24.5cm
wydawcaArcana
isbn9788365350121
Liczba stron532
Seria cykluARKANA HISTORII
OprawaTwarda
Podytułod Czarnej Jedynki do Komitetu Obrony Robotników
Kod paskowy9788365350121
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{