Historia medycyny filozoficznie ujęta

Autor: Szumowski Władysław


  • Oprawa: Twarda
  • Stron: 680
  • Wydawca: Antyk Marek Derewiecki

Opis produktu

Historia medycyny, po pierwszym wydaniu w roku 1935 uznana została za najlepszy podręcznik tej dyscypliny naukowej w Europie. Doczekała się przekładu i wydania węgierskiego, a edycję francuską uniemożliwił wybuch wojny. To klasyczne dzieło napisane zostało piękną polszczyzną, bez dłużyzn i niepotrzebnych uściśleń. Pozostaje do dzisiaj skarbnicą wiedzy medycznej nie tylko na użytek lekarzy ale także wszystkich humanistów.

Szczegóły produktu

OprawaTwarda
Językipolski
Rok wydania2012
miejscowoscKęty
Wymiary14.6x21.0cm
isbn9788389637628
Seria cykluSTUDIA Z HISTORII FILOZOFII
Waga0.93 kg.
AutorSzumowski Władysław
Liczba stron680
Kod paskowy9788389637628
wydawcaAntyk Marek Derewiecki

Opinie o produkcie (Dodano: 2)

Średnia ocena:
z 2 ocen
Kupujący
Data 2009-12-30
Ocena

Komentarz od: cud.chlopak

Podręcznik modelowy do nauki wiadomości z zakresu historii medycyny, zwłaszcza na potrzeby egzaminów z tego przedmiotu w ramach studiów medycznych, w tym również studiów doktoranckich. Sprawia to, że nie jest zbyt lubiany, aczkolwiek treści w nim zawarte są bardzo istotne.
Czy opinia jest przydatna?
TakNie
Kupujący
Data 2012-09-05
Ocena

Komentarz od: Bodzianet

czytałam tę książkę z dużym zainteresowaniem pomimo że nie lubię historii, moja koleżanka-lekarka (dawno po studiach) również, myślę, że każdy lekarz powinien ją przeczytać. Zdumiewające jest jakimi metodami leczono w średniowiecznych czasach i jaki to miało wpływ na rozwój całej dzisiejszej diagnostyki i leczenia. Polecam!
Czy opinia jest przydatna?
TakNie

{