I nie wróciłeś

Autor: Loridan Ivens Marceline, Perrignon Judith

Wydawnictwo: Prószyński Media


  • Wydawca: Prószyński Media
  • Stron: 104
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

21Może trudno ci będzie w to uwierzyć, ale mimo tego, co nas spotkało, byłam osobą pogodną. Pogodną w ten nasz specyficzny sposób ? żeby zemścić się za to, że jestem smutna i jednak się śmiać. Ale się zmieniam. To nie gorycz, nie stałam się zgorzkniała. Jest po prostu tak, jakby już mnie tu nie było. Słucham radia, wiadomości, wiem, co się dzieje, i coraz częściej ogarnia mnie strach. Nie znajduję w tym wszystkim swojego miejsca.
Życie w obozie koncentracyjnym, do którego autorka trafiła, mając kilkanaście lat, stanowi jedynie tło opowieści o powrocie do wolności i życia. To długa rozmowa z ojcem, który tam zginął, list pisany po wielu latach do jedynego człowieka, który potrafiłby zrozumieć.
Wzbudzająca wiele kontrowersji francuska dziennikarka w nietypowy sposób dołącza do grona piszących o obozach koncentracyjnych. To nie jest relacja z miejsca, w którym trzeba było staczać walkę o każdą chwilę życia, ale opowieść o niemożliwym powrocie do świata, który stał się obcy i nieprzychylny, o tęsknocie za tymi, którym niczego nie trzeba by tłumaczyć. O życiu na zawsze naznaczonym tragedią.
Marceline Loridan-Ivens ? dziennikarka, dziłaczka polityczna, reżyserka, urodzona w Polsce w rodzinie żydowskiego pochodzenia, w 1919 roku wyemigrowała do Francji. Podczas II wojny świtowej wraz z ojcem bierze czynny udział w walce przeciwko hitlerowskim Niemcom. Zostaje schwytana i uwięziona w obozie koncencentracyjnym, z którego zostaje uwolniona dopiero w maju w 1945 roku.
Judith Perrignon jest dziennikarką, pisarką i eseistką.

Szczegóły produktu

AutorLoridan Ivens Marceline, Perrignon Judith
Wymiary12.5x19.5cm
Język oryginalnyfrancuski
wydawcaPrószyński Media
miejscowoscWarszawa
isbn9788380694484
Wydanie1
TłumaczeSzeżyńska-Maćkowiak Krystyna
Liczba stron104
OprawaTwarda
Tytuł oryginalnyEt Tu N`es Pas Revenu
Kod paskowy9788380694484
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{