Imperium miłości Tom 1

Autor: Bezmen Nermin

Wydawnictwo: Marginesy


Wydawca Marginesy
Stron336
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Książka, na podstawie której powstał turecki serial kostiumowy, wyświetlany
w Polsce na antenie TVP.
Rok 1916, Piotrogród. Oficer armii carskiej, potomek bogatej tatarskiej rodziny, porucznik Kurt Seyit Eminow podczas balu poznaje piękną Aleksandrę ?Szurę? Wierżeńską, wywodzącą się z szanowanej rosyjskiej rodziny. Młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale na przeszkodzie do ich szczęścia stają obie rodziny. Rodzina Kurta chce, aby poślubił on kobietę z tureckiego rodu, a rodzice Szury chcą wydać ją za Rosjanina. Tymczasem nadchodzi wiosna 1917 roku: wybucha I wojna światowa, a następnie rewolucja ? zarówno w Rosji, jak w Turcji. Zaczyna się terror.
Aby przeżyć, bohaterowie muszą się ukrywać. Szura trafia do Kisłowodzka. Kurtowi ? jako białogwardziście ? nieustannie grozi śmierć z rąk bolszewików. Wraz z przyjaciółmi ucieka w stronę Odessy, wierząc, że na Krymie będzie bezpieczniej. W Rostowie jednak zmienia zdanie. Musi się zobaczyć z ukochaną, wie, że jadąc dalej, będzie się od niej oddalał. Że te pięćset kilometrów, które go od niej dzieli, to jak jeden krok. Tyle że śmiertelnie niebezpieczny?
Imperium miłości to historia prawdziwa. Wnuczka Kurta ? Nermin Bezmen ? odnalazła stare listy siostry Szury. I przez osiem lat zgłębiała historię swojej rodziny na Krymie, w Rosji, Rumunii i Francji.

Szczegóły produktu

Numer kolejny tomu1
AutorBezmen Nermin
Wymiary13.5x21.0cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaMarginesy
miejscowoscWarszawa
isbn9788365586377
Wydanie1
TłumaczeWaliś Robert
Liczba stron336
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyKurt Seyt & Shura
Kod paskowy9788365586377
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{