Isis Państwo islamskie

Autor: Hall Benjamin


  • Stron: 335
  • Wydawca: Muza
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Jak doszło do tego, że tworzą najpotężniejszą, najbrutalniejszą i najlepiej finansowaną organizację, jaka kiedykolwiek w przeszłości istniała? Czy można ich zatrzymać???
Jeszcze rok temu zaledwie garstka ludzi słyszała o Państwie Islamskim. Dziś to jedno z największych zagrożeń terrorystycznych na świecie.Kim są dżihadyści z Państwa Islamskiego?

Benjamin Hall zabiera nas do wnętrza tak zwanego Państwa Islamskiego, do miast kontrolowanych przez dzihadystów, do ich więzień i obozów szkoleniowych. Poznamy szczegóły bitew, które utorowały terrorystom drogę do władzy. Zobaczymy, jak wygląda proces rekrutacyjny. Dowiemy się, skąd pochodzą pieniądze zapewniające im przetrwanie.

Jego wstrząsająca opowieść oparta jest na osobistych doświadczeniach i samodzielnie przeprowadzonych wywiadach. Hall stara się pokazać coś więcej niż tylko bezwzględnych dżihadystów, których znamy z ekranów telewizorów. Opowiada historię całego pokolenia ludzi wychowanych w chaosie i wyjaśnia skomplikowaną sytuację panującą w jednym z najbardziej niestabilnych zakątków świata.

Ta książka pozwala lepiej zrozumieć, jak nieodwracalne szkody może wyrządzić światu Państwo Islamskie.

Benjamin Hall ? niezależny dziennikarz od 2006 roku zajmujący się regionem Bliskiego Wschodu. Współpracował między innymi z ?New York Timesem?, ?Sunday Timesem?, Fox News, BBC i ?Independentem?. Wielokrotnie relacjonował wydarzenia bezpośrednio z linii frontu. ?

Szczegóły produktu

Liczba stron335
PodytułBrutalne początki armii terrorystów
miejscowoscWarszawa
wydawcaMuza
OprawaMiękka ze skrzydełkami
TłumaczeWolak Paweł
Rok wydania2015
Waga0.39 kg.
Wymiary13.5x20.0cm
Język oryginalnyangielski
Kod paskowy9788328701366
Tytuł oryginalnyInside ISIS
isbn9788328701366
Językipolski
AutorHall Benjamin

Opinie o produkcie


{