Jasna godzina

Autor: Riggs Nina

Wydawca: Literackie


Wydawca Literackie
Stron368
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Jak kochać i cieszyć się każdą chwilą w obliczu nieuniknionego
Fantastyczna autoterapia dla szukających pociechy w trudnych chwilach
Bestseller New York Timesa
Nina Riggs, młoda mama, żona i poetka, podświadomie wie, że jej kolej w końcu nadejdzie. Pochodzi z silnie obciążonej genetycznie rodziny ? jej matka, dziadek, ciotki i kuzynowie umarli na raka. Gdy ma 37 lat, staje twarzą w twarz z nowotworem. Złośliwy rak piersi. Jedna mała plamka.
Jasna godzina miała być pamiątką dla synów ? 9-letniego Freddy?ego i o dwa lata młodszego Benny?ego ? która w przyszłości pozwoli im zrozumieć, jak ogromną miłością ich darzyła. Chłopcy widzą chorobę na swój naiwny sposób, a Nina stara się przygotować ich jak najlepiej na czas, w którym jej zabraknie.
Błyskotliwa, rozbrajająco zabawna i głęboko poruszająca Jasna godzina uczy, jak kochać każdego dnia, nawet kiedy coś idzie nie tak. To książka o spojrzeniu śmierci prosto w twarz, a także niezwykle udana próba pogodzenia się z losem. Swoisty balsam dla duszy i forma modlitwy. Nina pisze bez zbędnego patosu, dzieląc się z czytelnikami swoją codziennością. Uczy, jak doceniać proste przyjemności i nie tracić pogody ducha.
Jasna godzina niemal natychmiast po premierze znalazła się na liście bestsellerów ?New York Timesa?. Książka podbiła serca amerykańskich czytelników, a prawa sprzedano już do kilkunastu krajów. Dziennikarze i recenzenci porównują ją z bestsellerowym Jeszcze jednym oddechem Paula Kalanithiego, opublikowanym przez Wydawnictwo Literackie w 2016 roku.
?Nina najbardziej lubiła poranki. (?) Nie zdziwiło mnie więc, że zmarła tuż przed wschodem słońca, o szóstej rano dwudziestego szóstego lutego?, John Duberstein, mąż Niny
?Wspaniała książka i waleczna kobieta?, Lucy Kalanithi, żona Paula Kalanithiego
?Poruszające? chwytające za serce? Jasna godzina to tegoroczny odpowiednik Jeszcze jednego oddechu Kalanithiego?, The Washington Post
?Jest wiele książek o umieraniu, ale tylko Riggs, umierająca kobieta, pokazuje jak żyć?, New York Times Book Review

Szczegóły produktu

AutorRiggs Nina
Wymiary12.5x19.5cm
wydawcaLiterackie
miejscowoscKraków
isbn9788308064030
Wydanie1
TłumaczeMalina Dorota
Liczba stron368
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyThe Bright Hour. A Memoir of Living and Dying
PodytułDziennik życia i umierania
Kod paskowy9788308064030
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{