Kobiety dyktatorów

Autor: Ducret Diane

Wydawnictwo: Znak


  • Wydawca: Znak
  • Stron: 480
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Miłość, szaleństwo czy żądza władzy?
Tylko Claretta nie opuściła mężczyzny, który jeszcze niedawno był uwielbiany przez miliony Włochów. Stojąc przed plutonem egzekucyjnym, wyszeptała: ?Jesteś zadowolony, że zostałam z tobą do końca??
Dla Jiang Quing śmierć męża miała być dopiero początkiem wielkiej kariery ? była bardzo bliska przejęcia władzy w komunistycznych Chinach. Wiedziała, że gra o najwyższą stawkę.
Piętnastoletnia Catherine po prostu nie miała wyboru ? czuły na kobiece wdzięki dowódca środkowoafrykańskiej armii wypatrzył ją, gdy szła do szkoły. Tytułem cesarzowej cieszyła się tylko przez kilka lat ? dopóki zazdrosny małżonek nie oskarżył jej o romans z francuskim prezydentem.
Co łączy te nieprawdopodobne, ale prawdziwe kobiece losy? Niebezpieczna miłość, chwila szaleństwa czy nieokiełznana żądza władzy? Dlaczego pokochały zbrodniarzy i despotów? Jaką odegrały rolę w dziejach najmroczniejszych reżimów XX wieku?
Kobiety dyktatorów to wstrząsające opowieści o niełatwym życiu żon i kochanek Hitlera, Stalina, Mussoliniego, Mao, Lenina, Bokassy, Ceau?escu i Salazara.

Szczegóły produktu

AutorDucret Diane
Wymiary13.5x20.6
Język oryginalnyfrancuski
wydawcaZnak
miejscowoscKraków
isbn9788324042227
Wydanie2
Liczba stron480
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788324042227
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{