Kodeks wykroczeń Komentarz

Autor: Bojarski Marek, Radecki Wojciech


OprawaTwarda
Stron1188
Wydawca C.H. Beck

Opis produktu

Komentarz do ustawy z 20.5.1997 r. ? Kodeks wykroczeń autorstwa wybitnych specjalistów w poruszanej tematyce prof. dr hab. Marka Bojarskiego oraz prof. dr hab. Wojciecha Radeckiego stanowi szczegółowe i kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień omawianej tematyki, uwzględniając i prezentując najnowszy stan sprawny, włącznie ze zmianami.

Nowe, 7. wydanie Komentarza prezentuje w sposób wszechstronny dorobek doktryny i judykatury oraz obejmuje ? poza wcześniej zamieszczonym i wciąż aktualnym ? najnowsze orzecznictwo. Ponadto, zostało uwzględnione aktualne piśmiennictwo z komentowanej dziedziny i dziedzin pokrewnych.

W sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.:
Miejsca prawa wykroczeń w systemie prawa;
Kar, środków karnych i zasad ich wymiaru;
Zastosowania środków oddziaływania wychowawczego;
Warunkowego zawieszenia wykonania kary aresztu;
Przedawnienia orzekania, wykonania kary oraz zatarcia skazania.

Prezentowane, 7. wydanie Komentarza bazując na tekście jednolitym z 11.3.2015 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 482) uwzględnia i szczegółowo prezentuje omówienie najnowszych zmian, w tym m.in.:

nowe art. 2a i 66a dodane w związku z nowelizacją Prawa karnego z 20.2.2015r. (Dz.U. z 2015 r. 396); zmiany wchodzą w życie 1.7.2015 r.;
zmianę dotyczącą wykroczenia komunikacyjnego; zgodnie z nowelizacją, wobec osoby, która prowadziła pojazd bez uprawnień, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów; zmiana obowiązuje od 18.5.2015 r.;
zmianę w zakresie kary grzywny wobec podmioty, które w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa zawierając umowę z konsumentem nie spełniły wymagań dotyczących udzielenia informacji lub wydania dokumentu; zmiana obowiązuje od 25.12.2014 r.

Komentarz jest niezwykle dopracowaną pozycją, w sposób precyzyjny i jasny pozwala zapoznać się Czytelnikowi ze wszystkimi zagadnieniami związanymi z problematyką prawa wykroczeń. Najnowsze wydanie Komentarza w sposób jasny i przejrzysty pozwala na rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów zawartych w ww. ustawie. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Komentarz wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień.

Komentarz stanowi nieodzowną pomoc dla praktyków, w szczególności sędziów, prokuratorów, obrońców oraz stron i innych uczestników postępowania karnego, a także stanowi nieocenioną bazę wiedzy dla doktorantów, studentów i aplikantów zawodów prawniczych

Szczegóły produktu

OprawaTwarda
Językipolski
miejscowoscWarszawa
Rok wydania2015
Wydanie7
Wymiary12.5x19.5cm
Tytuł oryginalnyU
isbn9788325576943
Seria cykluKOMENTARZE BECKA
AutorBojarski Marek, Radecki Wojciech
Liczba stron1188
Kod paskowy9788325576943
wydawcaC.H. Beck

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{