Koran w dwie godziny

Autor: Warner Bill

Wydawnictwo: Centrum Studiów nad Politycznym Islamem CSPII


  • Wydawca: Centrum Studiów nad Politycznym Islamem CSPII
  • Stron: 126
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Na zrozumienie Koranu wystarczy tyle czasu, ile zazwyczaj poświęcamy na obejrzenie zawodów sportowych. Jak to możliwe, skoro Koran słynie z tego, że jest trudny w lekturze?
Koran, który możemy kupić w księgarniach, nie jest historycznym Koranem spisanym przez Mahometa. Oryginalny Koran opowiada historię towarzyszącą Mahometowi od momentu, gdy jego życie uległo zmianie. Koran dostępny w księgarniach jest uporządkowany według długości rozdziałów, a nie chronologicznie. W tradycyjnie wydawanym Koranie nie ma ani chronologii, ani uporządkowanej biografii Mahometa, ani spójnej historii, dlatego też jego lektura w takim kształcie niewiele wyjaśnia.
Dzięki zastosowaniu metod statystycznych przy wyborze wersetów Koran w dwie godziny porządkuje życie Mahometa w obrębie samego Koranu. W książce tej poszczególne wersety odzyskały właściwy kontekst i znaczenie. Wszystko zostało ułożone w odpowiedniej kolejności, a oryginalna historia została ponownie odtworzona.Po przeczytaniu Koranu w dwie godziny będziecie mogli zrozumieć treść dostępnego w księgarniach świętego dla muzułmanów tekstu.

Szczegóły produktu

AutorWarner Bill
Wymiary14.5x21.0cm
wydawcaCentrum Studiów nad Politycznym Islamem CSPII
isbn9788088089728
Liczba stron126
OprawaMiękka
Kod paskowy9788088089728
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{