Królowe rywalki

Autor: Goldstone Nancy

Wydawnictwo: Prószyński Media


  • Wydawca: Prószyński Media
  • Stron: 520
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

?Królowe rywalki? to porywająca i autentyczna opowieść o przebiegłej, żądnej władzy Katarzynie Medycejskiej i wytwornej, namiętnej królowej Margot ? matce i córce ? których konflikt ukształtował historię XVI-wiecznej Europy.
Pochodząca z możnego florentyńskiego rodu Medyceuszy Katarzyna słynęła z makiawelicznej polityki i bezwzględnych ambicji. Dominowała na tronie Francji przez trzydzieści lat, podczas których królestwo było rozdzierane przez starcia polityczne i religijne. Jej najmłodsza córka Małgorzata, powszechnie podziwiana jako jedna z najpiękniejszych kobiet Europy, była upartym, wolnym duchem i jedyną przeciwniczką, której matce nie udało się zastraszyć ani ujarzmić.
Pod pretekstem pojednania Katarzyna zaaranżowała małżeństwo żarliwej katoliczki Małgorzaty i jej kuzyna Henryka z Nawarry, przywódcy stronnictwa protestantów. Zaledwie pięć dni po ceremonii zainicjowała brutalną rzeź, podczas której stracili życie wszyscy ślubni goście pana młodego oraz przeszło pięć tysięcy protestantów w całej Francji. Małgorzata ? zniewalająca, inteligentna i wielkoduszna ? stanęła w obliczu przejmującej decyzji, od której zależał los całego królestwa.
Książka ?Królowe rywalki? to pełna szczegółów i napisana ze swadą, żywa opowieść o władzy i miłości, wielkiej polityce, dworskich intrygach, zdradach, zbrodniach i wielkich skandalach renesansowej Francji.
Nancy Goldstone studiowała historię na Cornell University. Jest również absolwentką Columbia University. Jej zainteresowania skupiają się głównie wokół wybitnych kobiecych postaci średniowiecznej Europy. Wśród napisanych przez nią biografii znajdują się m.in. ?Four Queens: The Provençal Sisters Who Ruled Europe?, ?The Lady Queen: The Notorious Reign of Joanna I, Queen of Naples, Jerusalem, and Sicily? oraz ?The Maid and the Queen: The Secret History of Joan of Arc?.

Szczegóły produktu

AutorGoldstone Nancy
Wymiary15.0x21.0cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaPrószyński Media
miejscowoscWarszawa
isbn9788380970137
Wydanie1
TłumaczeTuz Adam
Liczba stron520
OprawaTwarda
Tytuł oryginalnyCatherine de' Medici, Her Daughter Marguerite de Valois, and the Betrayal That Ignited a Kingdom
PodytułKatarzyna Medycejska i królowa Margot
Kod paskowy9788380970137
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{