Krótka historia medycyny

Autor: Friedman Mayer, Friedland Gerald W.

Wydawnictwo: RM


  • Wydawca: RM
  • Stron: 264
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Fascynująca lektura dla wszystkich interesujących się medycyną oraz tych, których ciekawi intelektualny proces poszerzania wiedzy.


Ta niezwykle absorbująca książka dwóch wybitnych amerykańskich lekarzy opisuje przełomowe odkrycia w historii medycyny europejskiej, przywołuje do życia pionierów, którzy za nimi stali, a także przekazuje emocje, jakie wiązały się z tymi dokonaniami. Proponuje oryginalne spojrzenie na genezę tych dokonań oraz dba o właściwe rozdzielenie zasług przez pokazanie zarówno głównych odkrywców, jak i całego sztabu ludzi stojących za ich sukcesem i kontynuujących ich badania. Dlatego na przykład w rozdziale o bakteriach zaprezentowano postać i dokonania Antoniego van Leeuwenhoeka -ojca mikrobiologii ? ale wiele miejsca poświęcono wspaniałej pracy Roberta Kocha, Louisa Pasteura i innych.
Bez opisanych tu odkryć medycyna, taka jaką dziś znamy, nie byłaby możliwa.


dr med. Meyer Friedman, odkrywca wzoru zachowania A oraz jego związku z chorobami serca, jest dyrektorem Instytytu Meyera Friedmana na Uniwersytecie Kalifornii, San Francisco-Mount Zion Medical Center.
dr med. Gerald W. Friedman jest profesorem emerytowanym na wydziale radiologii na Akademii Medycznej Uniwersytetu Stanforda oraz autorem wielu książek i artykułów na temat radiologii.

Szczegóły produktu

AutorFriedman Mayer, Friedland Gerald W.
Wymiary13.9x21.6
wydawcaRM
miejscowoscWarszawa
isbn9788377737286
Wydanie1
Liczba stron264
OprawaMiękka
Kod paskowy9788377737286
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{