Krystyna Sienkiewicz

Autor: Ćwiertniewicz Grzegorz


  • Stron: 424
  • Wydawca: Marginesy
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Niezwykle interesująca, bogato ilustrowana opowieść o dzieciństwie, młodości (barwne lata legendarnego STS-u) i dorosłym życiu, o miłości i przyjaźniach, a przede wszystkim wspaniałej karierze Krystyny Sienkiewicz ? gwiazdy telewizji, filmu, kabaretu, radia i estrady. Fascynującą biografię i prezentację dorobku ? licznych ról filmowych (m.in. w ?Rzeczpospolitej babskiej?, ?Lekarstwie na miłość? czy serialu ?Rodzina Leśniewskich?),teatralnych i kabaretowych (gwiazda niezapomnianego Kabareciku Olgi Lipińskiej) ? dopełniają opinie filmoznawców i teatrologów oraz wspomnienia przyjaciół aktorki. Osobny rozdział poświęcony został jej wieloletniej przyjaźni z Agnieszką Osiecką.
Grzegorz Ćwiertniewicz przedstawia też mniej znaną twarz Sienkiewicz ? utalentowanej plastycznie (była studentką ASP w Warszawie) i literacko.
Rzetelność autora ? polonisty i recenzenta teatralnego ? jego wnikliwość i fascynacja bohaterką książki zaowocowały świetnym opisem osobowości niepowtarzalnej i uwielbianej przez kilka pokoleń widzów Krystyny Sienkiewicz. Od lat kojarzona z tzw. komedianctwem lirycznym, o swej publiczności powiedziała w jednym z wywiadów: ?Oni wiedzą, że ja chcę być ich doktorkiem. Leczyć śmiechem?

Szczegóły produktu

isbn9788365282088
Językipolski
Wydanie1
AutorĆwiertniewicz Grzegorz
Liczba stron424
Kod paskowy9788365282088
wydawcaMarginesy
OprawaTwarda
Rok wydania2015
miejscowoscWarszawa
Wymiary17.0x24.5cm

Opinie o produkcie


{