Kto wydał wyrok na miasto?

Autor: Sowa Andrzej Leon

Wydawnictwo: Literackie


  • Wydawca: Literackie
  • Stron: 824
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Powstanie Warszawskie - prawda ukryta w dokumentach
Dyskusja na temat konieczności i sensu Powstania Warszawskiego rozpoczęła się jeszcze przed jego wybuchem i toczy się nadal. W ręce czytelników trafia nowy i niezwykle ważny głos w tej dyskusji ? książka Andrzeja Leona Sowy, wybitnego historyka cenionego za niezwykle rzeczowe podejście do omawianych zagadnień i za skrupulatność w badaniu źródeł.
Kto wydał wyrok na miasto? to nie tylko analiza krytyczna przyczyn Powstania Warszawskiego. Andrzej Leon Sowa w oparciu o źródła i dokumenty obala mity, ujawnia tajemnice i przybliża słabo znane, a kluczowe szczegóły decyzji polskiego dowództwa od 1939 roku oraz ukazuje na nowo działania Armii Krajowej, ich założenia i przebieg. Od dziś żadna merytoryczna dyskusja o Powstaniu Warszawskim nie będzie mogła odbyć się z pominięciem głosu Andrzeja Leona Sowy, bez względu na to, czy ostatecznie zgodzimy się z tezami autora, czy też nie.
Kto wydał wyrok na miasto? ma szansę stać się pozycją klasyczną, a już na pewno ? jedną z najważniejszych książek historycznych roku.

Szczegóły produktu

AutorSowa Andrzej Leon
isbn9788308060957
Wydanie1
wydawcaLiterackie
Kod paskowy9788308060957
Liczba stron824
Językipolski
OprawaTwarda
miejscowoscKraków
Rok wydania2016
PodytułPlany operacyjne ZWZ-AK (1940-1944) i sposoby ich realizacji
Wymiary17.0x25.0cm

Opinie o produkcie


{