List do króla

Autor: Dragt Tonke

Wydawnictwo: Dwie Siostry


Wydawca Dwie Siostry
Stron544
OprawaTwarda

Opis produktu

Trzymająca w napięciu powieść rycerska dla młodych czytelników. Klasyka europejskiej literatury dziecięcej ? po raz pierwszy w Polsce!
W noc poprzedzającą pasowanie na rycerza 16-letni Tiuri czuwa z przyjaciółmi w królewskiej kaplicy. Nagle słyszy zza okna rozpaczliwe wołanie. Łamie zasady i wychodzi na zewnątrz. Nieznajomy mężczyzna w habicie powierza mu tajny list i prosi, by Tiuri zawiózł go rycerzowi, który zatrzymał się w pobliskim zajeździe. Kiedy jednak chłopak dociera na miejsce, rycerza tam nie ma. I wkrótce okazuje się, że to najmniejsza z trudności, z jakimi Tiuri będzie musiał się zmierzyć?
Tak zaczyna się długa, pełna przygód podróż i niebezpieczna misja, która może kosztować go życie. Czy zdoła dostarczyć królowi zza Gór Wielkich wiadomość, od której zależą losy kraju?
List do króla został uznany za najlepszą holenderską powieść młodzieżową drugiej połowy XX wieku i stał się światowym bestsellerem ? sprzedał się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy i doczekał się ekranizacji.

Szczegóły produktu

AutorDragt Tonke
Wymiary15.8x20.9
Język oryginalnyniderlandzki
wydawcaDwie Siostry
miejscowoscWarszawa
isbn9788365341594
Wydanie1
TłumaczeJędryas Jadwiga
Liczba stron544
OprawaTwarda
Tytuł oryginalnyDe brief voor de koning
Kod paskowy9788365341594
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{