Lot nad szpiegowskim gniazdem

Autor: Piecuch Henryk

Wydawnictwo: CB


Wydawca CB
Stron356
OprawaMiękka

Opis produktu

Ta książka ma historię równie tajemniczą, jak działalność służb specjalnych PRL. Pułkownik Henryk Piecuch od końca lat 70. gromadzi, z lepszym lub gorszym skutkiem, wiedzę na ten temat i publikuje książki. Choć osiągnał już wiek dojrzały (ur. w 1939 r.),to - jak sam mówi ? jest osobą pyskatą, przewrotną i naiwną.
Zawierzywszy niegdyś Krzysztofowi Kąkolewskiemu, który rekomendował mu warszawskie wydawnictwo ?Nowy Świat?, zaprzyjaźnił się z jego szefem Kamilem Witkowskim i dal mu maszynopis Lotu? Witkowski wydał około stu egzemplarzy książki i słuch o nim zaginął. Autor został na lodzie - bez książki i bez honorarium?
Na wersję, że w tę sprawę zamieszane są tajne służby spuśćmy zasłonę milczenia. Książka jest interesująca, ponieważ dotyczy m.in. niektórych gier wywiadów (w tym kontroli kanałów łączności podziemia niepodległościowego i solidarnościowego, przygotowania do operacji porwania z Zachodu Z. Najdera),wykorzystania przez tajne służby osób homoseksualnych (również pedofilów),w tym wybitnych intelektualistów (m.in. J. Iwaszkiewicza, J. Andrzejewskiego, H. Krzeczkowskiego, T. Stecia),życia oficerów służb specjalnych oraz najważniejszych dokonań wybitnych szpiegów (m.in. J. Światły, R. Kuklińskiego, M. Zacharskiego, G. Czempińskiego, K. Turowskiego, M. Wieczorka, A. Makowskiego),zadań i dokonań (propagandowych i dokumentacyjnych) Komisji Historycznej Departamentu II MSW oraz fałszowania dokumentów w Biurze ?C? MSW (archiwa),problemów alkoholizmu w służbach specjalnych.

Szczegóły produktu

AutorPiecuch Henryk
Wymiary14.5x20.5cm
wydawcaCB
miejscowoscWarszawa
isbn9788373391987
Wydanie1
Liczba stron356
OprawaMiękka
Kod paskowy9788373391987
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{