Maria Skłodowska-Curie i jej córki

Autor: Emling Shelley

Wydawnictwo: Muza


  • Wydawca: Muza
  • Stron: 312
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Maria Skłodowska-Curie w roli kobiety w męskim świecie, matki i podróżniczki. Fascynująca opowieść o życiu prywatnym i zawodowym chemiczki i jej córek: Ireny i Rwy.?

Shelly Emling opowiada historię najsłynniejszej na świecie rodziny naukowców, uhonorowanej czterema nagrodami Nobla. Autorka pokazuje relacje matki z córkami, rzucając nowe światło na osobę noblistki. Znajdziemy tu prywatne listy Marii, upublicznione przez jej jedyną wnuczkę. Autorka opisała także podróże do USA oraz przyjaźń z dziennikarką Missy Meloney, która zorganizowała Marii turnee po Ameryce połączone z cyklem odczytów i wykładów. Człowiek z krwi i kości, naukowiec, przyjaciółka, matka i babka - oto Maria, jakiej dotychczas nie znaliśmy.

Od wydawcy:Zwykle wyobrażamy sobie Marię jako inłrowerłyczkę ukrytą w zaciszu laboratorium - jednak Shelley Emling przedstawia nam bez mała skandalistkę. Romans uczonej z młodszym mężczyzną ściągnął na nią wściekłość francuskiego establishmentu, spowodował nieprzyjęcie do Francuskiej Akademii Nauk i próbę wydalenia jej z Francji. Maria miała dość determinacji, by zawsze robić to, co uważała za słuszne, i tę postawę przekazała córkom."Matka i córki. To problem sam w sobie. Można czytać tę książkę z chęci poznania bliżej Marii Skłodowskiej-Curie, a można też po to, żeby przyjrzeć się miłości trzech różnych kobiet. Matki do dzieci i dzieci do matki. Czasem matka mimo chęci tak skupia uwagę, że nie bardzo wiadomo, kto kim się opiekuje".??

Szczegóły produktu

AutorEmling Shelley
Wymiary13.0x20.0cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaMuza
miejscowoscWarszawa
isbn9788328707122
Wydanie2
TłumaczeGórnaś Wojciech
Liczba stron312
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyMarie Curie and her daughters
Kod paskowy9788328707122
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{