Maska Dimitriosa CD

Autor: Ambler Eric


  • Wydawca: Mozaika
  • Oprawa: Kartonowa

Opis produktu

Eric Ambler to niezwykle popularny w Anglii i USA pisarz i scenarzysta filmowy. Urodził się w 1909 roku w Londynie. Zanim został pierwszorzędnym pisarzem literatury drugorzędnej studiował w Imperial College Uniwersytetu Londyńskiego. Uważany jest, obok Somerseta Maughama i Grahama Greene?a za pioniera ambitnych thrillerów szpiegowskich. Eric Ambler opublikował 19 opowiadań pod swoim własnym nazwiskiem , a cztery pod pseudonimem Eliot Reed napisał wspólnie z Charlesem Roddem

W USA powieść ta miała inny tytuł, równie intrygujący, Trumna Dimitriosa. Międzynarodowa sława Amblera zaczęła się właśnie w USA, a właściwie w Hollywood, gdy napisał scenariusz do filmu The Purple Plain, w którym główną rolę zagrał Gregory Peck.

Charles Latimer zdał sobie sprawę, że jego obsesja zaczęła się w Istambule. Tam po raz pierwszy usłyszał o Dimitriosie. Tam też po raz pierwszy go zobaczył. A właściwie jego martwe ciało?właśnie wyłowione z Bosforu. W przeciwieństwie do policjantów, Latimer nie traktował Dimitriosa jak śmiecia, chciał się o nim dowiedzie jak najwięcej. Ale ta wiedza może bardzo drogo kosztowa, nawet życie?

Interpretacja Jerzego Zelnika.
Czas nagrania: ok. 3 godz
1 CD mp3

Szczegóły produktu

isbn9788360894750
TłumaczeGawron Patryk
Nośnik głównyCD-MP3
Waga0.06 kg.
AutorAmbler Eric
Rok wydania2014
Kod paskowy9788360894750
wydawcaMozaika
OprawaKartonowa
czas_trwania3:00:00
Językipolski
Sztuk nośnika1
miejscowoscWarszawa
Wymiary14.0x12.5cm

Opinie o produkcie


{