Masters of sex

Autor: Maier Thomas


  • Stron: 438
  • Wydawca: Czwarta Strona
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Serialową adaptację ich historii pokochali widzowie i krytycy. Intrygująca biografia Thomasa Maiera odkrywa sekrety pary, której niezwykłe odkrycia naukowe ? oparte na obserwacji czternastu tysięcy orgazmów ? wywołały rewolucję seksualną.

Mastersi zaczęli badać ludzką seksualność w czasach, kiedy uważano, że masturbacja prowadzi do impotencji, książki z biblioteki z ?pornograficznymi? rysunkami genitaliów mógł wypożyczyć tylko profesor zwyczajny, a pomysł badania kobiety, eksplorowania jej fizjologii i reakcji seksualnej, brzmiał jak prosty przepis na pogrzebanie własnej kariery, a może nawet sąd. Nikt nie miał dość odwagi, by wyjść poza badania królików i małp.

?Badania Mastersa i Johnson przyczyniły się do powstania nowej koncepcji seksualności kobiet; obalono mit wyższości ?orgazmu pochwowego nad łechtaczkowym?, seksualność kobiet okazała się bardziej złożona a nawet wyższa od męskiej. Okazało się, że kobiety są zdolne do wielokrotnych orgazmów, często osiągają orgazm podczas masturbacji. (?) Świetnie napisana i wciągająca lektura. Znaczący wkład w historię seksuologii.?
ze wstępu Zbigniewa Lwa ? Starowicza

?Polecam tę książkę każdemu Czytelnikowi, dla którego sprawy seksu, znajdują wysoką pozycję w hierarchii znaczeń. Czytelnikom, którzy pozostają obojętni na ?te sprawy? lub wręcz są ich przeciwnikami polecam lekturę ?Masters od sex? szczególnie. W czasach Mastersa i Johnson tych ostatnich było zdecydowanie więcej niż dzisiaj, ale dzięki nim tak wiele się zmieniło. Warto dowiedzieć się, jak to się stało.?
Andrzej Depko

"Dla mnie to książka o nietuzinkowej kobiecie, bez której nie byłoby rewolucji seksualnej lat 60-tych. William Masters ze swoim czysto naukowym, pragmatycznym podejściem nie osiągnąłby takich wyników, przede wszystkim w badaniu seksualności kobiet, gdyby nie intuicja, inteligencja i empatia jego partnerki Virginii Johnson.?
Ewa Wanat

W tej fascynującej biografii autor odsłania pikantne kulisy ich drogi do stania się czołowymi badaczami seksu, zagląda za kozetkę laboratorium seksuologicznego i przytacza niesamowite fakty z historii seksu, o których nie mieliśmy bladego pojęcia.

Szczegóły produktu

Językipolski
Liczba stron438
isbn9788371779817
Kod paskowy9788371779817
AutorMaier Thomas
Rok wydania2014
Wymiary17.3x22.9
wydawcaCzwarta Strona
OprawaTwarda

Opinie o produkcie


{