Medycyna chińska w praktyce

Autor: Hamid Montakab

Wydawnictwo: Galaktyka


  • Wydawca: Galaktyka
  • Stron: 592
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Książka zgłębia podstawowe teorie medycyny chińskiej z perspektywy lekarza wykształconego zarówno w zakresie medycyny zachodniej, jak i orientalnej. Tłumaczy główne zasady chińskiej myśli medycznej oraz różne systemy dialektyczne. W sposób praktyczny prezentuje fizyczną i, przede wszystkim, energetyczną strukturę ciała, system kanałów, koncepcje zdrowia i choroby oraz bardzo oryginalny chiński system diagnostyczny. Kładzie nacisk na indywidualną ocenę konstytucji i temperamentu pacjenta.
Ostatni rozdział, napisany we współpracy z różnymi ekspertami, przedstawia w ogólnym zarysie nie tylko cztery filary terapii chińskiej (akupunkturę, ziołolecznictwo, dietę, masaż tuina i ćwiczenia qigong),ale też inne formy praktyki chińskiej, które ? jak obecnie się uznaje ? przyczyniają się do utrzymania zdrowia, na przykład doskonalenie umysłu, astrologię, feng shui, a nawet yi jing.
Książka jest doskonale udokumentowana, a dodatkowo zawiera załącznik Akupunktura oparta na dowodach naukowych.

Medycyna chińska w praktyce ze względu na szczegółowy, a jednocześnie prosty układ treści stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych terapeutów. Można ją również polecić laikowi jako szczegółowe wprowadzenie do koncepcji medycyny chińskiej.

Szczegóły produktu

AutorHamid Montakab
Wymiary18.0x24.7
Język oryginalnyangielski
wydawcaGalaktyka
miejscowoscŁódź
isbn9788375795929
TłumaczeMarta Nizioł-Wojniusz, Michał Iwanicki
Liczba stron592
OprawaTwarda
Tytuł oryginalnyChinese Medicine Revisited: A Western View of Chinese Medicine
PodytułTeoria, diagnostyka i terapia w rozumieniu zachodnim
Kod paskowy9788375795929
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{