Mentalista Hitlera

Autor: Posadas Gervasio

Wydawca: Rebis


Wydawca Rebis
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Berlin, lata trzydzieste XX wieku. Człowiek, który przepowiedział przyszłość całego kraju, nie zdołał przewidzieć własnego losu.
Rewelacyjna powieść, która ujawnia nieznany aspekt historii nazistowskich Niemiec. Juan Eslava Galán.
Hiszpański dziennikarz José Ortega zostaje wysłany do Berlina, żeby relacjonować burzliwe wydarzenia polityczne toczące się w tym czasie w Niemczech. Poznaje tam jasnowidza Erika Jana Hanussena, który dzięki swoim przepowiedniom staje się jedną z największych gwiazd ówczesnego świata rozrywki i multimilionerem, a także, w wyniku zaskakującego splotu okoliczności, jednym z najważniejszych popleczników NSDAP oraz bliskim znajomym Goebbelsa, Göringa, a nawet samego Führera. Hanussen skrywa jednak tajemnicę, która może zaszkodzić jego pozycji w nowym towarzystwie, narazić na szwank reputację, a nawet zagrozić życiu?
Mistrzowski styl narracji Gervasio Posadasa pozwala czytelnikowi zanurzyć się w atmosferze dekadenckiego Berlina tamtych lat i odczuć grozę rodzącego się nazizmu, a także maluje niezwykły portret fascynującej postaci, która zza kulis pociągała za sznurki hitlerowskiej machiny i przewidziała jej dojście do władzy.
Hanussen, mężczyzna ekstrawagancki i magnetyczny. To za jego sprawą fala okultyzmu zalała Niemcy w latach trzydziestych. W tej powieści wręcz roi się od historii, tajemnicy i? poczucia humoru. Juan Gómez-Jurado.

Szczegóły produktu

AutorPosadas Gervasio
Wymiary13.9x12.5
wydawcaRebis
miejscowoscPoznań
isbn9788380622449
Wydanie1
TłumaczeOstrowska Agata
Sztuk nośnika1
Seria cykluThriller
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyEl mentalista de Hitler
Nośnik głównyCD-MP3
Kod paskowy9788380622449
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{