M.U.Z.Y.K.A.

Autor: Libera Michał, Mendyk Michał

Wydawnictwo: Dwie Siostry


  • Wydawca: Dwie Siostry
  • Stron: 224
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Przeczytajcie tę książkę, by przekonać się, że słuchanie jest fascynującą przygodą, a w muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć. Oto nowy, szósty tom przebojowej serii edukacyjnej zapoczątkowanej przez D.O.M.E.K.
Kompozytor z innej planety i silniki grające na instrumentach. Muzyka z wnętrza butelki i z serca tropikalnej dżungli. Koncert na zabawkowe bączki i symfonia na syreny fabryczne. Spacery dźwiękowe, mosty słuchowe i tapeta do słuchania?
Czym jest muzyka? Gdzie jej szukać? Jak ją tworzyć? Muzycy i kompozytorzy zadają sobie te pytania od wieków. Ale w ciągu ostatnich 100 lat wielu z nich znalazło odpowiedzi, o jakich wcześniej nikomu się nie śniło. W muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć! I właśnie o tym opowiada ta książka.
W 44 zwięzłych i przystępnych rozdziałach autorzy przedstawiają wybranych kompozytorów, muzyków i ich dzieła, ukazując na ich przykładach różnorodne sposoby myślenia o dźwięku, muzyce, komponowaniu oraz byciu muzykiem. Wśród bohaterów znajdziecie m.in. Johna Cage?a, Steve?a Reicha, Arnolda Schönberga, Karlheinza Stockhausena, Pawła Szymańskiego i Iannisa Xenakisa, a także The Beatles, Briana Eno, Einstürzende Neubauten, Kraftwerk czy Madonnę.
Książce towarzyszyć będzie strona internetowa umożliwiająca odsłuchanie większości opisanych utworów.

Szczegóły produktu

AutorLibera Michał, Mendyk Michał
Wymiary20.5x20.8
wydawcaDwie Siostry
miejscowoscWarszawa
isbn9788365341365
Wydanie1
Liczba stron224
Seria cykluS.E.R.I.A.
OprawaTwarda
Kod paskowy9788365341365
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{