Na krańce świata

Autor: Davies Norman

Wydawnictwo: Znak


Wydawca Znak
Stron896
OprawaTwarda z obwolutą

Opis produktu

Najciekawsza podróż to podróż przez historię.
Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuala Lumpur, Singapur, Mauritius, Tasmania, Nowa Zelandia, Teksas, Nowy Jork, Madera i Frankfurt. Co łączy te wszystkie miejsca?
Oczywiście podróż. I to nie byle jaka, ale dookoła świata. Nie byle jaki jest też podróżnik ? wybitny historyk i pisarz Norman Davies.
Na globie oglądanym przez Normana Daviesa znajdują się kontynenty fascynujących historii. Na kartach książki poznajemy urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża, dziś jednego z najbogatszych krajów świata, i losy hinduskich maharadżów; popłyniemy w rejs na Tasmanię i przejedziemy się rikszą ulicami Delhi.
Efekt zapiera dech w piersiach. To nowy sposób opowiadania globalnej historii i spojrzenia na Europę, której duchy i demony odnajdujemy na krańcach świata. Norman Davies przypomina nam starą prawdę, że ?podróże kształcą?. Trzeba tylko podnieść wzrok ponad hotelowy basen czy bar i rozejrzeć się dookoła.
Na krańce świata jest najbardziej podróżniczą spośród książek historycznych i najbardziej historyczną spośród książek podróżniczych.

Szczegóły produktu

AutorDavies Norman
Wymiary16.0x24.4
Język oryginalnyangielski
wydawcaZnak
miejscowoscKraków
isbn9788324041695
Wydanie1
Liczba stron896
OprawaTwarda z obwolutą
PodytułPodróż historyka przez historię
Kod paskowy9788324041695
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{