Napoleon na ziemiach polskich

Autor: Hermanowicz Jakub

Wydawnictwo: Novae Res


  • Wydawca: Novae Res
  • Stron: 110
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Geniusz i niezrównany dowódca, jedna z najbardziej rozpoznawanych postaci historycznych i jej krótki, ale barwny epizod w Polsce.

Od czasu gdy Napoleon po raz ostatni wyjechał z Polski, minęło już przeszło 200 lat. W tym czasie ukazała się niezliczona ilość publikacji traktujących o jego związkach z Polską i Polakami. Także o pobycie cesarza na naszych ziemiach napisano - można by sądzić - już wszystko. Okazuje się jednak, że do tej pory nikt nie pokusił się o syntetyczne opisanie wszystkich jego wizyt na terytorium Polski; nie tej dawnej, przedrozbiorowej, ale dzisiejszej - leżącej miedzy Odrą a Bugiem.

Niniejsza publikacja jest uzupełnieniem tej ewidentnej luki. Z przyjemnością oddajemy do rąk Czytelników szczegółowe i jednocześnie przystępne sprawozdanie z pobytu Boga Wojny na terenie Polski. Tropem cesarza przewędrujemy od Odry po Wisłę, przyjmiemy defiladę zwycięstwa w nadmorskim Gdańsku, a nawet przez dziurkę od klucza podglądniemy jego romans z Marią Walewską, który rozkwitł w warmińskim zamku Finckenstein?

Szczegóły produktu

AutorHermanowicz Jakub
Wymiary19.5x11.9
wydawcaNovae Res
isbn9788380835511
Liczba stron110
OprawaMiękka
PodytułPrzewodnik historyczny
Kod paskowy9788380835511
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{